Rata za alkohol do 31 maja 2017

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2017 r.  II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie wygaśnięciem zezwoleń

Kilka minut po uroczystym otwarciu nowego budynku szpitala rozmawiam z burmistrzem Robertem Czaplą.
Lesław M. Marek:
Zapewne jest Pan szczęśliwy - obiecana w kampanii wyborczej rozbudowa nowej części szpitala zakończona, goście odchodzą, Pan ma dopiero teraz czas na refleksje.
Robert Czapla:
Faktycznie emocje powoli opadają, ale nie jest mi łatwo przejść do porządku dziennego. Wciąż myślę o tym wydarzeniu i dopiero teraz doceniam to co się kilka godzin temu wydarzyło.
Cieszę się z tego, że moje obietnice przed wyborami samorządowymi 2010 r. nie były puste - obiecałem wyborcom, że nowa bryła szpitala będzie wyremontowana i to co obiecałem zrealizowałem. Cieszę się także z tego, że największą inwestycję w historii naszej gminy wykonaliśmy wspólnie z radnymi koalicji SLD i PSL. Wiem, że było także wielu sceptyków. Teraz chyba zmienią zdanie i uwierzą, że i w Nowogardzie można wiele.
Obecnie mieszkańcy mają jeden z najlepszych szpitali w województwie zachodniopomorskim i żaden sceptyk ani krytykant tego faktu nie zmieni ani nie zakrzyczy rzeczywistości.
Nasi mieszkańcy zasługują na dostęp do profesjonalnego szpitala na miejscu.
Dziękuję za rozmowę.

Lesław M. Marek