Odmrożenie i wychłodzenie organizmu

 wychlodzenie2Silny wiatr w połączeniu z temperaturą powietrza tylko nieco poniżej 0o C
może mieć taki sam skutek jak stojące powietrze o temperaturze poniżej –30o C,
co bardzo często bywa przyczyną odmrożenia i wychłodzenia organizmu.

Odmrożenie – jest skutkiem oddziaływania zimna (choć niekoniecznie mrozu!).

W wyniku odmrożenia mogą wystąpić trwałe uszkodzenia najbardziej narażonych odmrożeniem części ciała.

Czytaj więcej: Odmrożenie i wychłodzenie organizmu

Przetrwanie w zimie

przetrwaniePrzetrwanie w zimie
Poniższy tekst znalazłem, zbierając informacje do materiału o zimnie, ale nie widzę potrzeby udoskonalania znalezionego poradnika:
Przetrwanie w zimie jest ciężką próbą, ale ta pora roku ma też dobre strony. Nie padają deszcze, nie dokuczają nam krwiożercze owady. Zamarzają bagna, rzeki i jeziora. Liczne przeszkody, które musielibyśmy w ciepłej porze roku okrążać, stają się łatwiejsze do pokonania.
Najważniejszym zagrożeniem w zimie jest odmrożenie i hipotermia (obniżenie temperatury ciała poniżej normy). Czynniki sprzyjające powstawaniu odmrożeń to przemoknięcie, ciasne obuwie, wiatr, zmęczenie, stres psychiczny oraz długotrwały bezruch. Dłonie, stopy, uszy, nos i policzki są szczególnie wrażliwe na odmrożenia. Należy pamiętać, że odmrożenie jest groźniejsze od oparzenia.
Niebezpieczne jest zgubienie

Czytaj więcej: Przetrwanie w zimie

ŚNIEG NA DACHU I CO DALEJ?

sople 04  sople 03 Sople, śnieg zalega na gzymsach budynków... Uwaga na głowy.

Obfite opady śniegu z jakimi mamy do czynienia w tym roku stanowić mogą zagrożenie początkowo dla użytkowników dróg, jednak po okresie opadów przychodzi czas zalegania tego śniegu bądź jego topnienia i nikt już o nim w sensie zagrożenia nie pamięta.

Wszyscy są zadowoleni że zima wybieliła nasze szare od jesieni życie. Drogi odśnieżone, dzieci na sankach lub nartach, drzewa pokryte śniegiem jak z rosyjskiej bajki - piękna zima! Tymczasem nad naszymi głowami

Czytaj więcej: ŚNIEG NA DACHU I CO DALEJ?

Informacja dla hodowców drobiu

Indyki Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków - tutaj

Podkategorie