images/2018/06/13_oswietlenie_alejki/
W środę, 13 czerwca br., burmistrz Robert Czapla podpisał z wykonawcą, firmą JASTAR P.U.H. Jan Starczewski, umowę na wykonanie nowego oświetlenia nad nowogardzkim jeziorem. Do przetargu wystartowały dwie firmy: AREKS z Łobza i wyłoniony do wykonania inwestycji trzebiatowski JASTAR, który zaoferował cenę niższą o ponad 27 tys. złotych.

- Wszystkie lampy będą miały ujednoliconą wysokość do ok. 4 metrów, wykonane zostaną z tworzywa sztucznego, odpornego na promieniowanie UV, przebarwienia i korozję – mówi Adam Aniuksztys, inspektor z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska UM. 

Podczas podpisania umowy na wykonanie i montaż w sumie 18 lamp, obecne były radne RM w Nowogardzie: Jolanta Bednarek i Anna Wiąz. Jak mówi wykonawca Jan Starczewski, lampy będą miały odpowiednie, betonowe umocowania a wykorzystana nowoczesna technologia spowoduje znaczną oszczędność prądu podczas ich eksploatacji. Lampy, które aktualnie oświetlają alejkę przy murach nad jeziorem postawiono jeszcze w latach 70 tych. 

- Niejednokrotnie docierały do mnie sygnały od mieszkańców o konieczności naprawy lub wymiany tych lamp. Często nie świeciły, ponadto czerpią mnóstwo prądu i wykonano je w przestarzałej już technologii – mówi Burmistrz Robert Czapla.

Umowa z wykonawcą stanowi, iż całość zadania powinna być wykonana do 15 października br. Z uwagi na fakt, iż teren inwestycji stanowi część starego miasta, wszystkie lampy będą miały oryginalne, stylizowane wzornictwo (słupy wraz z korpusem w kolorze czarnym) adekwatne do stylistyki zabytkowych murów i alejek. (bs. fot. bs/nws)