Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 images/2018/03/02_Wystawa
W czwartek, 1 marca br. w Bilbliotece Publicznej im. S. Żeromskiego w Nowogardzie otwarto wystawę pn. “Nowogard w oczach Kazimiery Linkiewicz”. Autorka prezentowanych prac, jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. W otwarciu wystawy brała udział dyrektor biblioteki Aneta Wysoszyńska, a słowo wstępu do prezentacji wygłosiła autorka. Jak powiedziała: inspiruje ją otaczający świat, preferuje różnorodność tematu.

Artystka zaprezentowała 43 obrazy, w tym kilka linorytów. Tematy przewodnie to m.in. zabytki Nowogadru oraz przyroda i motywy florystyczne.
To szósta wystawa lokalnej artystki w NBP, która swoje prace wystawiała również poza Nowogardem. (bs)