PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

koksownikiMając na uwadze aktualne warunki atmosferyczne, informuję iż z inicjatywy Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli zostały uruchomione 3 gorące koksowniki których zadaniem jest ogrzewanie zmarzniętych przechodniów. Są rozmieszczone w trzech lokalizacjach Nowogardu tj.

1. ul. 700 – Lecia (przy przystanku autobusowym)
2. ul. Stanisława Rzeszowskiego (przy przystanku bus)
3. ul. Kościuszki (przy przystanku autobusowym)

Ten pomysł, ma sprawić, że nie będziemy tak bardzo marznąć czekając np. na przystanku.
Koksowniki będą działały do ustania mrozów.

Niskie temperatury zagrażają bezdomnym. Pracownicy socjalni oraz policjanci patrolują pustostany i inne miejsca, w których ci poszukują schronienia.
Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób. Czekamy na zgłoszenia pod numerem telefonu 091-39-26-268,570-830-336 lub całodobowy telefon alarmowy 112.
Wypełnione są schroniska i noclegownie, jednak każdy potrzebujący otrzyma pomoc. W placówkach dodatkowo są rozkładane materace. Oprócz schronienia oferują potrzebującym ciepły posiłek i możliwość kąpieli.