PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

Otwarcie wystawy AMUN
5 września (wtorek) Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy gościła w swoich progach artystów malujących ustami i nogami zgromadzonych wokół wydawnictwa AMUN – z okazji zorganizowanej wystawy ich autorstwa. Gośćmi, którzy przyjęli zaproszenie Biblioteki byli Mariusz Mączka oraz Jadwiga Markur.

 

Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. powstało w 1993 roku w Raciborzu i jest jedną z 46 placówek działających na świecie, które od 1956 roku zajmują się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą. Związek, zajmując się rozprowadzaniem obrazów, zapewnił tym samym niepełnosprawnym artystom podstawowe warunki, które umożliwiły swobodny rozwój i dały szansę na samodzielność. Polską grupę tworzy 24 artystów malujących ustami lub stopą, którzy pochodzą z różnych stron Polski.

Uroczyste otwarcie wystawy zapoczątkowała Dyrektor Biblioteki – Aneta Wysoszyńska witając serdecznie artystów i zgromadzoną publiczność. Głos zabrał również Pan Mariusz Mączka, który w imieniu wszystkich artystów, podziękował publiczności za zainteresowanie wystawą i za obecność na niej. Następnie Pan Mariusz i Pani Jadwiga dali pokaz swoich umiejętności, prezentując na żywo swój malarski talent przy zgromadzonych gościach. Wszyscy ze skupieniem obserwowali proces twórczy obrazu malowanego ustami oraz stopą.

Po pokazie malarskim ruszyły intensywne rozmowy z artystami nt. technik malowania czy historii powstania obrazów przez nich malowanych. Zarówno Pan Mariusz jak i Pani Jadwiga to bardzo ciepli ludzie z niesamowitym poczuciem humoru. Publiczność była zachwycona ich osobowością oraz obrazami zaprezentowanymi na wystawie. Na pamiątkę wizyty w Bibliotece artyści otrzymali kubek z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie.

Serdecznie zapraszamy na obejrzenie tej niecodziennej wystawy, która będzie dostępna do końca września br. w godzinach otwarcia Biblioteki.