Szanowni Mieszkańcy Karska,

Budowa kanalizacji w Karsku planowana była już w roku 2012. Jednak te prace znacznie się opóźniły i dopiero teraz, po wyłonieniu operatora wodno-kanalizacyjnego w naszej Gminie i wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w Warnkowie, można było ponownie wrócić do tej sprawy.

W roku ubiegłym w Karsku odbyły się konsultacje i wówczas większość z Państwa opowiedziała się za budową kanalizacji w Karsku. Inwestycja ta uwzględniona została więc w umowie partnerstwa publiczno - prywatnego, którą Gmina podpisała ze spółką PUWiS. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast budowa przewidziana jest w latach 2019 i 2020. Można powiedzieć, że wola mieszkańców została zrealizowana.

Niestety jednak ostatnio lokalna prasa (Dziennik Nowogardzki) wyraziła opinię, że: (...) potrzeby w Ptaszkowie powinny być priorytetem, przed kanalizacją w Karsku (...) (...) brak sieci kanalizacyjnej w Karsku nikomu tam specjalnie nie przeszkadza, nawet inwestorom, którzy budują tam intensywnie nowe domy. Wystarczy więc aby burmistrz zmienił w wykazie dla realizacji przez PUWiS inwestycję w Karsku na inwestycję w Ptaszkowie. Podobną opinię wyraził na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Krata, który wnosił o to, aby w miejsce kanalizacji w Karsku wykonać wodociąg do między innymi Ptaszkowa.

W związku z tym postanowiliśmy jeszcze raz zadać mieszkańcom Karska pytanie w tej sprawie:

  • Czy jesteś za wybudowaniem kanalizacji w Karsku?
  • Czy jesteś przeciw budowie kanalizacji w Karsku, aby za te pieniądze mógł być wybudowany wodociąg między innymi do Ptaszkowa?

W dniach 22-23 marca 2018 r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badań ankietowych, przez upoważnione do tego osoby. Wyniki tych konsultacji będą miały charakter ostateczny i nie będziemy już więcej do tego tematu wracać. Szczegóły na stronie BIP

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Otwarcie wystawy AMUN
5 września (wtorek) Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy gościła w swoich progach artystów malujących ustami i nogami zgromadzonych wokół wydawnictwa AMUN – z okazji zorganizowanej wystawy ich autorstwa. Gośćmi, którzy przyjęli zaproszenie Biblioteki byli Mariusz Mączka oraz Jadwiga Markur.

 

Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. powstało w 1993 roku w Raciborzu i jest jedną z 46 placówek działających na świecie, które od 1956 roku zajmują się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą. Związek, zajmując się rozprowadzaniem obrazów, zapewnił tym samym niepełnosprawnym artystom podstawowe warunki, które umożliwiły swobodny rozwój i dały szansę na samodzielność. Polską grupę tworzy 24 artystów malujących ustami lub stopą, którzy pochodzą z różnych stron Polski.

Uroczyste otwarcie wystawy zapoczątkowała Dyrektor Biblioteki – Aneta Wysoszyńska witając serdecznie artystów i zgromadzoną publiczność. Głos zabrał również Pan Mariusz Mączka, który w imieniu wszystkich artystów, podziękował publiczności za zainteresowanie wystawą i za obecność na niej. Następnie Pan Mariusz i Pani Jadwiga dali pokaz swoich umiejętności, prezentując na żywo swój malarski talent przy zgromadzonych gościach. Wszyscy ze skupieniem obserwowali proces twórczy obrazu malowanego ustami oraz stopą.

Po pokazie malarskim ruszyły intensywne rozmowy z artystami nt. technik malowania czy historii powstania obrazów przez nich malowanych. Zarówno Pan Mariusz jak i Pani Jadwiga to bardzo ciepli ludzie z niesamowitym poczuciem humoru. Publiczność była zachwycona ich osobowością oraz obrazami zaprezentowanymi na wystawie. Na pamiątkę wizyty w Bibliotece artyści otrzymali kubek z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie.

Serdecznie zapraszamy na obejrzenie tej niecodziennej wystawy, która będzie dostępna do końca września br. w godzinach otwarcia Biblioteki.