PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Burmistrz Robert Czapla pozyskał blisko 3 miliony zł na ścieżkę dookoła jeziora

ścieżka dookoła jezioraW dniu 23 października 2017r, burmistrz Robert Czapla, podpisał wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki dookoła Jeziora Nowogardzkiego, które zostało złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

W dniu 28 marca br., do burmistrza Roberta Czapli wpłynęło pismo od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z informacją, że istnieje możliwość dofinansowania budowy ścieżki dookoła jeziora z funduszy unijnych, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, i czy my, jako Gmina, chcemy z tych środków skorzystać.

czytaj więcej...

 2017/05/14_soleckie_igrzyska/Image001.jpg
W sobotę 13 maja br., na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie, rozegrano VI Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne Sołectw Gminy Nowogard. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z sołectw: Grabino, Wierzchy, Ostrzyca, Błotno, Wojcieszyn, Żabówko i Lestkowo.

Zawodnicy wystartowali w dyscyplinach: pchnięcie kulą, rzut osobisty do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką, skok w dal, podnoszenie ciężarka, przeciąganie liny, przenoszenie partnera oraz bieg na dystansie 300 i 60 metrów.
Po podliczeniu punktów z konkurencji indywidualnych, I miejsce w igrzyskach zajęło Sołectwo Ostrzyca (zdobyło 516 pkt.), II miejsce – Sołectwo Wierzchy (491,75 pkt.), III miejsce – Sołectwo Grabin (481,5 pkt.), IV miejsce – Sołectwo Lestkowo (472,75 pkt.), V miejsce – Sołectwo Błotno (466,25 pkt.), VI miejsce – Sołectwo Wojcieszyn (451,5 pkt.) i VII miejsce – Sołectwo Żabówko (448,25 pkt.).
Zawody sędziowali: Anna Pikuła-Bielska, Marcin Wolny, Grzegorz Tandecki oraz Zbigniew Ceranka.
Organizatorami igrzysk był Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) w Nowogardzie, Rady Sołeckie oraz Koła LZS.

Opr. M. Ościłowski