2015/06/16_wyszomierz_piknik
W sobotę, 13 czerwca br., na miejscowym boisku sportowym w Wyszomierzu, przy licznie zebranych mieszkańcach i gościach odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Otóż miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała na swój stan „nowy” wóz bojowy. Stary 38-letni wóz, jak powiedzieli sami strażacy, udaje się na zasłużony odpoczynek. Przekazanie wozu bojowego dla jednostki OSP było możliwe, dzięki finansowemu wsparciu gminy Nowogard, osobistemu zaangażowaniu burmistrza Roberta Czapli i jego zastępcy Krzysztofa Kolibskiego oraz decyzji Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie st. bryg. Bogusława Tunkiewicza.

Miejmy nadzieję, że wóz ten będzie służył strażakom jak najlepiej i oby on wyjeżdżał tylko na ćwiczenia. Swego wzruszenia nie krył prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Józef Dobruchowski, który bardzo dziękował obecnemu burmistrzowi, że dzięki jego decyzji może on dziś przeżywać to przekazanie wozu dla OSP Wyszomierz. W podobnym tonie wypowiedział się sołtys Wyszomierza, a równocześnie radny Rady Miejskiej w Nowogardzie Andrzej Kania (również druh z OSP Wyszomierz).

Wśród gości obecni byli: zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski, radna Renata Piwowarczyk, starosta goleniowski Tomasz Kulinicz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie st. bryg. Bogusław Tunkiewicz, Komendant Gminny OSP Zygmunt Nawrocki oraz strażacy z OSP Wyszomierz i ich rodziny. „Nowy” i „stary” sprzęt został sprawdzony dzięki zaimprowizowanej akcji gaszenia palącego się siana. Była to nie lada atrakcja dla najmłodszych, ale i strasi z podziwem przyglądali się sprawności naszych strażaków. Po akcji chętni mogli skorzystać z okazji przejechania się wozem strażackim. Po części oficjalnej rozpoczął się Piknik Rodzinny z okazji niedawnego Dnia Dziecka. Dzień ten dla lokalnej społeczności był wyjątkowy – „nowy” wóz strażacki oraz informacja, że będzie budowana przez Gminę nowa świetlica dla Wyszomierza (budynek starej świetlicy według oceny komisji, nie nadaje się do remontu - ten byłby wyższy niż wartość budynku). Mieszkańcy bawili się przy suto zastawionych stołach, przy muzyce w wykonaniu „Wesołej Ferajny” z Nowogardu oraz dzięki dj-ce ze Szczecina, która poprowadziła później całą zabwę. Była też przygotowana niespodzianka dla burmistrza. Otóż na scenę weszli radna Renata Piwowarczyk i Andrzej Kania, którzy w imieniu radnych swych klubów, złożyli włodarzowi Gminy życzenia urodzinowe oraz wręczyli bukiet złożony z 40 róż. Wszyscy bawili się dobrze do późnych godzin wieczornych.

 Opr. Piotr Suchy