Ostatnia umowa na bezpłatne użyczenie Stadionu Miejskiego została podpisanaBurmistrz Nowogardu Robert Czapla w dniu 17.10.2023 r. podpisał ostatnią umowę o bezpłatne użyczenie Stadionu Miejskiego. Jako czwarty i tym zarazem ostatni klub, który podpisał umowę było stowarzyszenie „Football” Nowogard. Umowę podpisała pani Wiceprezes Anna  Pałczyńska. Na dzień dzisiejszy ze stadionu mogą korzystać cztery Nowogardzkie kluby tj. MKS Pomorzanin 1964, Akademia Młodego Piłkarza, Bosman i Football. Oprócz naszych lokalnych zespołów zainteresowanie naszym stadionem jest dużo większe. Zapytania o wynajęcie obiektu sportowego z możliwością trenowania i rozgrywania meczy płyną z różnych miast. Największą popularnością cieszy się boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym można trenować również w okresie zimowym. Zainteresowane kluby zapraszamy do kontaktu z Mateuszem Zarembą nr tel. 91 39 26 232, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział RLFKiS
Mateusz zaremba

Kolejna umowa na bezpłatne użyczenie Stadionu Miejskiego podpisana
Burmistrz Nowogardu Robert Czapla w dniu 13.10.2023 r. podpisał już trzecią umowę o bezpłatne użyczenie Stadionu Miejskiego. Tym razem był to najstarszy klub sportowy w Nowogardzie „Bosman” Nowogard. Umowa została podpisana w licznym gronie, obok Prezesa klubu pana Andrzeja Szafrana klub reprezentowało jeszcze pięć osób. Klub powstał w 1984 r. przyjmując nazwę „Przełom”, później „Star” a obecnie „Bosman”. "Chciałem podziękować panu Burmistrzowi, że użyczył nam stadion. Cieszę się, że pierwszy raz od prawie 40 lat jest taka formuła stadionu, zawsze to były problemy nie można było wejść na stadion, utrudniali, przeszkadzali nam. Teraz po zmianie zarządcy, któremu można zgłosić dzień w którym będą zawody, zawiadamiamy i wszystko się odbywa. Jestem zadowolony" – powiedział Andrzej Szafran. Pozostał jeszcze tylko jeden klub „Football” Nowogard,  z którym w najbliższych dniach  zostanie podpisana umowa o bezpłatne użyczenie stadionu. Wtedy również on  będzie miał możliwość korzystania z obiektu sportowego.

Wydział RLFKiS
Mateusz Zaremba

Kolejna umowa na bezpłatne urzeczenie Stadionu Miejskiego podpisana
Burmistrz Nowogardu Robert Czapla w dniu 9 października br. podpisał kolejną umowę na bezpłatne użyczenie Stadionu Miejskiego z prezesem, jednocześnie trenerem klubu „Akademia Młodego Piłkarza Nowogard” panem Błażejem Bajerskim. W klubie na co dzień trenuje ok. 130 dzieci (7 grup) w wieku od 4 do 12 lat. Dotychczas treningi klubowe odbywały się jedynie na „Orliku”. Podpisanie niniejszej umowy na bezpłatne korzystanie z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wpłynie na jakość prowadzenia treningów oraz rozgrywanych meczy. Będzie to miało realne przełożenie  na rozwój młodych talentów piłkarskich naszej gminy.

Wydział RLFKiS
Mateusz Zaremba

Piłkarze Pomorzanina 1964 Nowogard mogą grać na stadionie

Burmistrz Robert Czapla podpisał z prezydium klubu MKS Pomorzanin 1964 Nowogard umowę na bezpłątne użyczenie mu stadionu. Było to konieczne, by piłkarze Pomorzanina 1964 mogli tam bez przezszkód rozgrywać mecze ligowe. Do tej pory było to utrudnione, a kłopot - jak tłumaczył burmistrz Czapla - wynikał z tego, że do tej pory nie został zatwierdzony przez Radę Miejską regulamin korzystania z obiektu.

- Regulamin to niby prosta rzecz, więc jego projekt chcieliśmy wnieść pod obrady Rady Miejskiej już w sierpniu, by móc jak najszybciej go przyjąć. Najpierw jednak radni klubu Nowa oraz Prawa i Sprawiedliwości nie zgozili się na wprowadzenie go do porządku obrad, a później komplikowali temat tak, że procedura bardzo się przedłużała. Moim zdaniem po prostu nie chcieli podjąć decyzji i wziąć za nią odpowiedzialność, w związku z czym celowo sparaliżowali proces wejścia w życie regulaminu - mówił dziennikarzom.

Ostatecznie udało znaleźć się rozwiązanie, pozwalające na to, by Pomorzanin mógł grać na stadionie przy ul. Wojska Polskiego. Jest nim właśnie umowa o użyczeniu klubowi stadionu, którą podpisali obdarowany przy okazji klubową koszulką burmistrz oraz prezes klubu Marcin Syfert, która obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu ligowego. Warto dodać, że wkrótce analogiczne umowy podpisane zostaną z przedstawicielami innych nowogardzkich klubów, a korzystaniem z boisk zainteresowane są także dwa kluby z gmin ościennych.

Co ważne, na stadionie prowadzonych jest w ostatnim czasie sporo prac modernizacyjnych. Generalnego remontu doczekały się dwie szatnie, naprawiono murawę głównej płyty i oświetlenie, uruchomiony został nieczynny wcześniej wodociąg, a w planach jest remont dwóch kolejnych szatni, a także remont i rozbudowa trybun.

Paweł Botarski