Zakaz organizacji targów z udziałem ptaków!

wystawa ptactwa Wojewoda Zachodniopomorski rozporządzeniem nr 14/2021 z dnia 29 kwietnia 2021 r. zakazał organizacji targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem ptaków. Zakaz obowiązuje na terenie całego województwa do odwołania.

Województwo Zachodniopomorskie zostało uznane za obszar, na którym występuje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt podlegającej obowiązkowi zwalczania – wysoce zjadliwej grypy ptaków.Szczegóły w rozporządzeniu >Dz.U,Woj.Zach. z 2021 r.,poz. 1820

Zagrożenie pożarowe lasu

Pożar łąk (fot.M.K) Co każdy powinien wiedzieć o zagrożeniu pożarowym lasu
W okresie największego zagrożenia pożarowego, tj. od 1 kwietnia do 31 października, często wystarczy iskra, aby spłonęło kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt hektarów lasu.
Lasy w Polsce charakteryzują się wysokim zagrożeniem pożarowym. Średnio w roku powstaje około 3,5 tysiąca pożarów na powierzchni ponad 5 tys. ha. Ludzie odpowiadają za ponad 90% pożarów lasu. Umyślne podpalenia, wczesnowiosenne wypalanie roślinności, nieostrożność z ogniem - to tylko niektóre przyczyny powstawania pożarów lasu.

Zagrożenie pożarowe lasu w różnych porach roku

Czytaj więcej: Zagrożenie pożarowe lasu

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o maseczkach ochronnych [INFOGRAFIKA]

maseczka Epidemia w Polsce przybiera na sile, a sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. 10 października, w dniu wprowadzenia nowych obostrzeń, liczba nowych zakażeń znów była rekordowo wysoka: 5300 przypadków. Ta sytuacja podyktowała zmiany w przepisach: od 10 października cała Polska (poza powiatami czerwonymi) staje się żółtą strefą, a noszenie maseczek jest obowiązkowe nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na otwartym powietrzu. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak bezpiecznie zakładać oraz zdejmować maseczkę, by nie przenieść koronawirusa. Zobacz też, jakich błędów trzeba unikać podczas noszenia maseczki. Ta wiedza (zastosowana w praktyce) może uratować życie Tobie i Twoim bliskim.> przeczytaj

Zrozumieć Covid-19

zrozumiec covid 19 W celu poznania zaleceń i konieczności stosowania procedur w związku z aktualną pandemią załączam Opracowanie Zespołu ds. Covid-19 przy Prezesie Polskiej Akademi Nauk > p.t. "Zrozumieć Covid19"

Obowiązek przeglądu i czyszczenia kominów nie jest przestrzegany w domach jednorodzinnych

pozar Właściciele domów jednorodzinnych nie przestrzegają obowiązku przeglądu i czyszczenia swoich kominów

Zaniedbane kominy mogą doprowadzić do tragedii. Rokrocznie w okresie grzewczym dochodzi do licznych pożarów, podtruć, zdarzają się też wypadki śmiertelne. – Mimo to uregulowania dotyczące przeglądów i czyszczenia kominów są powszechnie lekceważone. Przodują w tym właściciele domów jednorodzinnych.

PRZYPOMINAMY!

Czytaj więcej: Obowiązek przeglądu i czyszczenia kominów nie jest przestrzegany w domach jednorodzinnych

Podkategorie