2014 01 10 obchody psd 01

Dnia 23 listopada 2013r. w Szczecinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą połączone z obchodami 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Zarządu Wojewódzkiego. Na uroczystość przybyli władze samorządu, Urzędu Marszałkowskiego, profesorowie naukowcy z zakresu diabetologii, przedstawiciele PSD z województwa zachodniopomorskiego. Były odznaczenia, podziękowania, wyróżnienia dla ludzi , którzy całą swą siłę i energię poświęcają się dla idei cukrzycy „choroby, która nie boli a robi spustoszenie w organizmie”.

Jest mi niezmiernie miło poinformować że, Pan Eugeniusz Tworek Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Nowogard postanowieniem z dnia 12 września 2013r. został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego, również Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Bydgoszczy Pan Andrzej Bauman przyznał panu Eugeniuszowi Tworek Honorową Odznakę - Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Zapraszamy chorych na cukrzycę i chcących wiedzieć więcej o cukrzycy do naszego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Nowogard i do Szkoły Cukrzycy- bo tylko „wiedzący najwięcej –żyją najdłużej”

Z pozdrowieniami opiekun koła diabetyków Lidia Bogus