W dniach 15.09.-18.09.2009 gościła w naszym mieście delegacja władz samorządowych z Ukrainy, z miasta Dubrovica.

Nawiązanie współpracy z Ukrainą wrzesień 2009

Głównym celem wizyty było nawiązanie różnych form współpracy pomiędzy naszą gminą a gminą z Ukrainy oraz podpisanie Listów Intencyjnych w ramach autorskiego projektu Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie pod nazwą „Współpraca partnerska gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego z ich odpowiednikami położonymi na terenie środkowej Ukrainy”, Podpisanie listów, odbyło się 16 września 2009 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Po raz pierwszy w historii samorządowych stosunków polsko-ukraińskich, Listy Intencyjne podpisało jednocześnie 19 ukraińskich i polskich jednostek samorządu terytorialnego, w tym również nasza gmina. W ramach wizyty delegacji w Nowogardzie, odbyło się m.in. spotkanie ukraińskiej delegacji z naszymi władzami samorządowymi i przedsiębiorcami, wizyty w firmie PUWiS, Goleniowskim Parku Przemysłowym oraz w Nowogardzkim Domu Kultury i Bibliotece Miejskiej.

LIST INTENCYJNY