LAURY CISOWE ZA LATA 2020/21/22
W czwartek 04 kwietnia br., obradowała Kapituła Lauru Cisowego. W spotkaniu pod przewodnictwem burmistrza Nowogardu Roberta Czapli udział wzięli członkowie Kapituły:  radny Rady Miejskiej w Nowogardzie Stanisław Saniuk, dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury Aneta Drążewska, Adam Fedeńczak, Franciszek Karolewski, Cezary Komisarz, Waldemar Pędziszczak, Zdzisław Szmit oraz Urszula Kluczewska pracownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

W toku obrad, Kapituła ustaliła, iż uroczyste wręczenie wyróżnień „Lauru Cisowego” za lata 2020, 2021 i 2022 nastąpi w dniu 28 kwietnia 2023 roku. Przyczyną rozłożonego na trzy lata zakresu czasowego jest przerwa spowodowana pandemią COVID-19. Dodatkowo, Kapituła poszerzyła swój skład o Panią Beatę Piątak, która z zadowoleniem wyraziła zgodę na dołączenie do Kapituły.

Już po raz kolejny Kapituła „Lauru Cisowego” zaprasza do wzięcia udziału w edycji honorowych wyróżnień. W tym roku możliwe jest uhonorowanie osób indywidualnych, zespołów, stowarzyszeń, firm i instytucji z terenu miasta i gminy Nowogard za szczególne osiągnięcia i promowanie Ziemi Nowogardzkiej na szczeblu gminy, powiatu, województwa, w kraju i za granicą w dwóch kategoriach:

  • Biznes i gospodarka
  • Działalność społeczna (w zakresie oświaty, kultury, sportu, opieki społecznej, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska).
  • Kapituła może przyznać honorowe wyróżnienie Specjalny „Laur Cisowy” osobom indywidualnym, zespołom, stowarzyszeniom, firmom i instytucjom, także z zagranicy, za szczególne zasługi dla miasta i gminy Nowogard oraz promowanie Ziemi Nowogardzkiej. Kapituła może również przyznać Złoty „Laur Cisowy” dla laureata, który w poprzednich latach otrzymał wyróżnienie „Lauru Cisowego”.

Wymagane jest uzasadnienie zgłoszonej kandydatury i złożenie wniosku do dnia 21 kwietnia 2023 roku w Biurze Obsługi Interesanta, pok. nr 5, lub go przesłanie pocztą na adres Urząd Miejski w Nowogardzie w terminie wyżej wymienionym.

Wniosek o przyznanie honorowego wyróżnienia jest dostępny w Biurze Obsługi Interesanta, pok. Nr 5 w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie pl. Wolności 1. Dodatkowo dokumenty można pobrać na stronie www.nowogard.pl pod linkiem

Informacji udziela Wydział Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu, tel. 91-39-26-233 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.