Konkurs wiedzy o Rajmundzie Zielińskim rozstrzygnięty

„Kolarstwo - sport dla każdego” - pod takim hasłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie odbyło się
15 września podsumowanie konkursu plastycznego i wiedzy, które zorganizowane zostały przez burmistrza Roberta Czaplę, jego zastępcę Bogdana Jaroszewicza, Szkołę Podstawową nr 3 w Nowogardzie i oczywiście pracowników biblioteki. Do udziału w obydwu konkursach zorganizowanych na cześć nowogardzianina, olimpijczyka Rajmunda Zielińskiego, przystąpiło łącznie siedem szkół z terenu naszej gminy (wyniki podajemy poniżej).

Warto dodać, że konkurs to kolejny etap działań promujących postać wybitnego nowogardzkiego kolarza. Wcześniej jego imię nadano ścieżce rowerowej wokół Jeziora Nowogardzkiego, a rodzina Pana Rajmunda przekazała mieszkańcom naszego miasta memorabilia po nim. Oczywiście sam konkurs będzie kontynuowany.


Konkurs plastyczny kategoria klas I - III
I miejsce - Barbara Wojciechowska - SP nr 3 w Nowogardzie
II miejsce - Julia Wyrwich –-SP w Długołęce
III miejsce - Anita Bedyńska – SP nr 2 w Nowogardzie

Konkurs plastyczny kategoria klas IV – VIII
I miejsce - Nadia Andrzejczak - SP nr 3 w Nowogardzie
II miejsce - Agata Stefanowska - SP nr 4 w Nowogardzie
III miejsce - Zuzanna Paś – SP w Orzechowie

Konkurs wiedzy o Rajmundzie Zielińskim:
I miejsce - Hanna Klimczak - SP nr 3 w Nowogardzie
II miejsce - Emilia Bryks - SP nr 3 w Nowogardzie
III miejsce ex aeqo – Michał Szkołuda i Karol Garguliński - SP w Wierzbięcinie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu i wiedzy.

Paweł Botarski