Majówka na sportowo 2023
2 maja 2023 r. na Placu Szarych Szeregów w Nowogardzie, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, miała miejsce kolejna „Majówka na sportowo”.  Z czterech zaplanowanych turniejów odbyły się trzy: turniej piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz szachów.

Mimo nie do końca wiosennej aury, nie można było odmówić zawodnikom zapału i ducha sportowej rywalizacji. Najliczniej reprezentowaną grupą zawodników byli szachiści - do walki o puchar Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli zgłosiło się 10 zawodników, w różnych grupach wiekowych. W trakcie zmagań pod okiem sędziego Edwarda Tychońca nie brakowało emocji – ostatecznie najwyższe trofeum zdobył Konrad Juszkiewicz.

Następną konkurencją był tenis ziemny, gdzie po blisko pięciu godzinach intensywnej gry na korcie pierwsze miejsce zdobył Pan Remigiusz Wawryczuk. Turniej tenisa sędziował Pan Jerzy Kusiak.

Nie zbrakło również piłki nożnej – pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna „Tubisie” Nowogard - sędziował Pan Szymon Pilipczuk.

W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla zawodników, kibiców oraz sędziów prowadzących poszczególne turnieje. Zważywszy na fakt, iż w tym dniu przypadał „Dzień Flagi RP”, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe chorągiewki w barwach narodowych.

Zapraszamy na kolejną „Majówkę na sportowo” już za rok!

Jarosław Soborski
Kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu
Urząd Miejski w Nowogardzie