Świetna atmosfera na Senioriadzie w Nowogardzie. Wystartowało siedem drużyn

Świetna atmosfera na Senioriadzie w Nowogardzie.
W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowogardzie 11 marca 2023 roku odbyła się kolejna III edycja Senioriady organizowana przez Burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę. Tym razem burmistrz Robert Czapla, o którego puchar drużyny walczyły, serdecznie przywitał na zawodach siedem ekip z Nowogardu, Goleniowa, Dobrej i Mostów, dając sygnał do rozpoczęcia zmagań. Drużyny rywalizowały w takich dyscyplinach jak rzut do tarczy, bieg z jajkiem, toczenie piłki lekarskiej czy piłka koszykowa w tunelu. Najważniejsza jednak, co oczywiste, była dobra zabawa i okazja do spotkania się w większym gronie.

Partnerem w organizacji Senioriady, czyli sportowych zawodów dla osób, jak sama nazwa wskazuje, seniorskim wieku był Klub Bosman Nowogard. Burmistrz ze swojej strony zapewnił między innymi potrzebne do ich przeprowadzenia sportowy sprzęt, salę, puchary, medale, poczęstunek i promocję wydarzenia, klub był odpowiedzialny za przeprowadzenie poszczególnych konkurencji oraz promocję.

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła ekipa Seniorzy Bosman Nowogard, która z rąk reprezentującej burmistrza Roberta Czaplę Urszuli Kluczewskiej odebrała okazały puchar za zwycięstwo. Drugi był nowogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku, trzeci – Uniwersytet Trzeciego Wieku z Goleniowa, a dalsze miejsca zajmowały kolejno druga drużyna Seniorów Bosman Nowogard, Emeryci Mosty, Emeryci Nowogard i UTW Dobra.

Dodać należy, że Seniorada była jednym z wielu elementów realizowanych przez burmistrza Nowogardu działań na rzecz środowisk seniorskich. Organizowane są bowiem z jego inicjatywy różnego rodzaju spotkania. Na dofinansowanie mogą liczyć pozarządowe organizacje emeryckie, odbywa się także co roku duży bal dla osób w nich działających.

Paweł Botarski