Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty, które zwykle obchodzimy uroczyście, To dzień spotkań, podsumowań osiągnięć szkół i placówek oraz ich kierownictwa i nauczycieli. Jest to również  dzień podziękowań za całoroczny trud wkładany w proces dydaktyczny i wychowawczy oraz gratulacji za osiągnięte wyniki. Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w dniu 14 października 2021 r. Uroczyste spotkanie burmistrza z dyrektorami i nauczycielami nagrodzonymi z okazji tego święta odbyło się w dniu 12 października br. Burmistrz Robert Czapla wraz z zastępcą Bogdanem Jaroszewiczem, skarbnikiem Marcinem Marchewką oraz pracownikami Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Lilą Kazimierowską i Jowitą Kogut wręczył podziękowania za szczególne osiągnięcia wychowawcze i dydaktyczne.

Dziękuje wszystkim nauczycielom i dyrektorom nagrodzonym z okazji Dnia Edukacji Narodowej za dobrą pracę. Gratuluje osiągniętych zawodowych sukcesów. To właśnie dzięki waszemu zaangażowaniu i poświęconemu czasowi dzieci i młodzieży zdobywają wykształcenie wchodząc odpowiednio przygotowani w dorosłe życie – powiedział do obecnych nauczycieli i dyrektorów burmistrz Robert Czapla

Każdego roku dyrektorzy szkół zgłaszają nauczycieli, którzy podczas minionego roku szkolnego wykazywali się szczególnym zaangażowaniem wychodzącym poza podstawowe obowiązki wychowawcy i nauczyciela. Następnie zostaje powołana komisja, która opiniuje wszystkie wnioski ubiegające się o nagrodę Burmistrza Nowogardu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku ostatecznie nagrodzonych zostało 14 dyrektorów i 12 nauczycieli. Burmistrz Robert Czapla z okazji Święta Edukacji Narodowej zaprosił wszystkich nauczycieli i pedagogów na występ teatralny, który odbył się w Kinie Orzeł Nowogardzkiego Domu Kultury.

 

Lista Nagrodzonych Dyrektorów:

1. Anna Łysiak – SP nr. 1

2. Ewa Żylak – SP nr. 2

3. Piotr Kazuba – SP nr. 3

4. Bogdan Sobolewski - SP nr. 4

5. Leszek Becela – II LO

6. Tomasz Żelazowski – SP w Błotnie

7. Monika Huget – SP Długołęka

8. Renata Fusik – SP Orzechowo

9. Agnieszka Forgiel – SP Strzelewo

10. Józef Korkosz – SP Wierzbięcin

11. Angelika Tębłowska – SP Żabowo

12. Jolanta Bielska – Przedszkole nr. 1

13. Aleksandra Lewińska – Przedszkole nr. 3

14. Elżbieta Majchrzak – przedszkole nr. 4

 

Lista Nagrodzonych Nauczycieli:

1. Beata Biniecka – SP nr 1

2. Ewa Opara SP nr 1

3. Aneta Borzeszkowska – SP nr 2

4. Grażyna Miętka- Piotrowicz – SP nr 2

5. Anna Pawlik – SP nr 3

6. Marzanna Kijowska – SP nr 3

7. Wioletta Jackowska – SP nr 3

8. Ewa Sawicka – SP nr 4

9. Elżbieta Gollon-Kołecka – SP Długołęka

10. Aneta Płusa – SP Orzechowo

11. Małgorzata Kurzawa – SP Strzelewo

12. Aldona Kopycińska – II LO

Wszystkim nagrodzonym życzymy wszystkiego dobrego i dalszych sukcesów wychowawczych w nauczaniu dzieci i młodzieży.