NOWOGARDZKI STADION TĘTNI ŻYCIEM!Nowogardzki stadion cieszy się dużym powodzeniem wśród wielu drużyn piłkarskich, również spoza Gminy Nowogard. Rozgrywki oraz treningi prowadzą u Nas znane wszystkim lokalne drużyny tj. Pomorzanin 1964, Football Nowogard, Akademia Młodego Piłkarza czy Bosman Nowogard, ale również drużyny gmin sąsiednich, m.in. Jastrząb Łosośnica, Masovia Maszewo, Promień Mosty. Zgłaszają się również drużyny zza granicy kraju, aby prowadzić obozy piłkarskie dla młodzieży, taka jak odwiedzająca Nasze miasto drużyna z Niemiec – Doberaner FC. To właśnie dzięki przyjezdnym drużynom z sąsiednich Gmin, ale nie tylko, korzystającym z Nowogardzkiej murawy za opłatą, stadion nie obciąża budżetu Gminy Nowogard i zarabia na swoje bieżące wydatki. Przypominamy, że drużyny z Naszej Gminy korzystają ze stadionu całkowicie bezpłatnie.

Nowogard stoi sportem, co widać po wielu sukcesach Nowogardzian i Nowogardzkich drużyn za które w dniu 23 lutego br. przyznawane będą stypendia sportowe. Dlatego też Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz pracownik Wydziału RLFKiS Mateusz Zaremba zajmujący się w naszej Gminie sportem, ale nie tylko, bardzo mocno inwestują w rozwój sportu w Naszym mieście, co widać np. po licznych zajęciach sportowych organizowanych dla dzieci i młodzieży w czasie ferii czy wakacji, turniejach czy biegach, na które zapraszamy Państwa już 24 marca br. (Zapisy pod linkiem: https://panel.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-nowogard).

Aleksandra Saniuk
Wydział RLFKiS