Kolejne roboty na drogachDrodzy mieszkańcy

Nowy rok, nowy budżet Gminy, a przed nami wiosna, więc to najlepszy czas na planowanie i przygotowanie kolejnych robót na drogach gminnych, które będą zrealizowane w ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg w roku 2024.

W dniu 21 lutego 2024 r. wraz ze Skarbnikiem Gminy Marcinem Marchewką i Zastępcą Kierownika Wydziału GKMiOŚ Wojciechem Szponarem dokonałem szczegółowej analizy Państwa wniosków i potrzeb w zakresie robót drogowych. Wsłuchując się w Państwa głosy przystępuję do remontu w ramach bieżącego utrzymania następujących ulic i chodników.

Kolejne roboty na drogach1. I etap układania nowej nawierzchni asfaltowej na ulicy Adama Mickiewicza. W ramach tego zadania zostanie ułożona nakładka bitumiczna na odcinku ulicy od skrzyżowania z ul. 15 Lutego do skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza. Docelowo, jak to miało miejsce na innych ulicach, planowana jest w etapach odnowa nawierzchni na całej ulicy.

 

 

 

Plac Wolności2. I etap układania nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Macieja Rataja. Zakres robót przewiduje ułożenie nowej warstwy ścieralnej asfaltu na odcinku od skrzyżowania dróg przy posesji nr 15 do posesji nr 10

 

 

 

 

 

Plac Wolności3. Remont nawierzchni chodnika w ul. Kilińskiego, strona lewa od skrzyżowania z ul. 3 Maja do końca ulicy przy jeziorze. Jest to pierwszy etap remontu ulicy. W kolejnych etapach będzie wyremontowany chodnik po drugiej stronie oraz zostanie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa na jezdni.

 

 

 

 

4. Remont chodników w ul. Henryka Sienkiewicza.

Plac WolnościPlac Wolności

W pierwszym etapie zostaną wyremontowane chodniki po obu stronach ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Młynarską do skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. Docelowo planujemy wyremontować chodniki na całej długości tej ulicy.

 

 

 

Plac Wolności5. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu rowerowego zostanie w ulicy 3 Maja wyznaczona malowana ścieżka rowerowa łącząca ścieżkę do Olchowa z ulicą Zieloną, co umożliwi bezpieczny przejazd rowerzystom ulicą 3 Maja na tym odcinku.

 

 

 

 

 

Kolejne roboty na drogach Kolejne roboty na drogach6. Jak tylko pozwoli na to pogoda zostaną odnowione wszystkie przejścia dla pieszych w ulicach gminnych i powiatowych na terenie miasta. Odnowione przejścia dla pieszych będą odblaskowe, co pozwoli na ich dostrzeżenie przez kierowców z dużej odległości, ponieważ pasy tych przejść będą odbijały światła reflektorów.

 

 

Kolejne roboty na drogach7. Oświetlenie przejścia dla pieszych w ul. Jana Pawła II

Wnioskujecie Państwo o oświetlenie odcinka ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Ks. J. Poniatowskiego do domów Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nowogardzie, w szczególności o doświetlenie przejścia dla pieszych. W związku z czym podjąłem działania, aby Państwa sprawa została jak najszybciej załatwiona.

 

 

 

Kolejne roboty na drogach8. Remont - wyrównanie nawierzchni chodnika w ul. 3 Maja strona lewa na odcinku od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich do jego końca.

 

 

 

 

 

Kolejne roboty na drogach9. Remont odcinka ulicy Zielonej

Zadanie obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni betonowej na kostkę betonową typu polbruk na odcinku ulicy Zielonej stanowiącym wjazd na osiedle mieszkaniowe od ul. 3 Maja.

Ponadto w ramach zadań inwestycyjnych zostaną wykonane dokumentacje projektowe, a następnie zrealizowane:

 

 

Kolejne roboty na drogach1. przebudowa ulicy Leśnej przy budynku nr 6B na odcinku od kompleksu garaży do skrzyżowania z drogą do strefy ekonomicznej i Wojcieszyna.

 

 

 

 

 

2. Budowa ścieżki rowerowej z Nowogardu do Wojcieszyna.

Kolejne roboty na drogachKolejne roboty na drogachWykonanie zadania umożliwi rowerzystom bezpieczny przejazd z Nowogardu do Wojcieszyna i odwrotnie. Aktualnie rowerzyści poruszają się drogą o bardzo dużym natężeniu ruchu samochodowego i niejednokrotnie muszą zjeżdżać na pobocze, aby uniknąć kolizji z samochodem.

Jednocześnie zapraszam Państwa do przedstawiania swoich propozycji dotyczących remontów dróg, które mogłyby być wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg, a nieujętych w powyższym wykazie. Wnioski prosimy przekazywać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z wyrazami szacunku
Robert Czapla
Burmistrz Nowogardu