Przebudowa i modernizacji budynku przy ul. 3 Maja 40 coraz bliżej
W środę, 21 lutego Burmistrz Nowogardu Robert Czapla spotkał się z zastępcą burmistrza Bogdanem Jaroszewiczem oraz kierownikiem ZBKa Piotrem Romplem aby uzgodnić ostatnie kwestie dotyczące przebudowy i modernizacji budynku przy ul. 3 Maja 40 który zamieni się w niedalekiej przyszłości w centrum aktywności dla miejscowych organizacji pozarządowych oraz seniorów. Dzisiejsze robocze spotkanie dotyczyło głównie uzgodnień dotyczących windy zewnętrznej oraz ostatnich uzgodnień przed oddaniem dokumentacji do projektanta.

Będą tam miały swoje siedziby między innymi takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, Honorowi Dawcy Krwi, Stowarzyszenie Diabetyków, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów itp. oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego który obecnie się tam znajduje.

W Nowogardzie działa ponad pięćdziesiąt  organizacji pozarządowych. Kłopot w tym, że są porozrzucane po całym mieście, a potrzeba jest taka, żeby mogły współpracować w jednym miejscu, mieć w nim swoje biura, siedziby, ale także salę do organizowania większych wydarzeń, jak konferencje, przedstawienia czy szkolenia. Ten budynek zostanie odpowiednio zmodernizowany, przystosowany i oddanych do ich dyspozycji mówił burmistrz Robert Czapla.