Sprzedaż kwiatów i zniczy w pobliżu cmentarza

Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę miejsc do sprzedaży kwiatów i zniczy w pobliżu cmentarza komunalnego w Nowogardzie - BIP

  1. Przetarg na dzierżawę miejsc do sprzedaży kwiatów, zniczy i stroików w pobliżu cmentarza komunalnego w Nowogardzie odbędzie się w dniu 23 października 2017 w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, Pl. Wolności 1 w sali posiedzeń Rady Miejskiej o godzinie 9:00.
  2. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 160 zł (sto sześćdziesiąt  złotych) za każde licytowane miejsce do sprzedaży najpóźniej do dnia 20 października 2017

Wizyta przedstawicieli z Niemiec

Wizyta przedstawicieli z Niemiec
W środę 19.05.2010r. o godzinie 11.00 w nowogardzkim ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta: burmistrza Kazimierza Ziemby, zastępcy Jerzego Kaczmarskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Krzywani z 3-osobową delegacją z Niemiec: kierownikiem urzędu w Züssow Eckertem Stöwhas, dyrektorem szkoły Peenetal-Schule w Gützkow Ulfem Hadrath i nauczycielem Andreą Trense. Nasza gmina współpracuje z miastem partnerskim Gützkow od 2000 roku. W ciągu 10 lat wraz ze szkołą Peenetal-Schule realizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Szkoła jest partnerem projektu realizowanego przez Nadleśnictwo Nowogard współfinansowanego z EFRR w ramach Programu INTERREG III A "Zielona Kuźnia Płotkowo". Od lat rozwija się współpraca między naszym Gimnazjum Nr 3 a niemiecką szkołą. Cyklicznie uczniowie niemieccy biorą udział w działaniach ekologicznych podczas Ekolfilmu (również w tym roku), odbywają się też wspólne turnieje piłki ręcznej zarówno w Nowogardzie jak i w Gützkow. Nawiązała się też współpraca Strzelców Kurkowych.

Czytaj więcej: Wizyta przedstawicieli z Niemiec

Młodzież z Gützkow w Nowogardzie - Ekofilm 2008

Młodzież z Gützkow w Nowogardzie - Ekofilm 2008

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych „EKOFILM 2008” w Nowogardzie przebywała w dniach 05.05-08.05.2008r. grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami z Peenetalschule z miasta partnerskiego Gützkow z Niemiec. Młodzież niemiecka wzięła aktywny udział w działaniach, które odbywały się w szkołach podczas tygodnia ekologicznego. W Gimnazjum Nr 3 młodzież niemiecka rywalizowała z naszymi uczniami w turnieju wiedzy „Ekologia w Unii – My w Unii”, w Gimnazjum Nr 2 brała udział w Sejmiku Ekologicznym, natomiast w Gimnazjum Nr 1 w „EKO” Turnieju Piłki Nożnej w hali. Były też spotkania integracyjne z młodzieżą z naszego miasta podczas ogniska w Gimnazjum Nr 3, podczas warsztatów plastycznych i tanecznych oraz dyskoteki zorganizowanej przez NDK. Nawiązały się pierwsze znajomości i przełamały bariery językowe. Pobyt grupy niemieckiej został dofinansowany z Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG IIIA.

Krystyna Dwornik
Wydział RLiF