Ankieta zgłoszenia zadania do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z opracowywaniem przez Gminę Nowogard Planu gospodarki niskoemisyjnej (PGN) zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Gminy Nowogard do wypełnienia krótkiej ankiety, która ma na celu zgłaszanie zadań proponowanych do wprowadzenia w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej.

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym, którego celem jest realizacja celów pakietu klimatyczno-energetycznego "3x20". Określone w nim cele strategiczne i szczegółowe skupiają się na podniesieniu efektywności energetycznej, zwiększeniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Opracowanie PGN umożliwia korzystanie ze środków Unii Europejskiej na cele ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z nowej perspektywy finansowej 2014-2020 z m. in. Regionalnego Programu Operacyjnego czy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do zadań realizujących cele PGN wpisują się m.in.: termomodernizacja budynków, montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła itp.), wymiana źródeł energii na bardziej efektywne lub zasilane czystszym paliwem.

Bardziej szczegółowe informacje na temat planu gospodarki niskoemisyjnej można znaleźć na stronach internetowych:

http://misja-emisja.pl/knowledgebase/plany-gospodarki-niskoemisyjnej-cele-zadania/

http://www.carbonengineering.pl/pl/content/plany-gospodarki-niskoemisyjnej-0

Wypełnione ankiety należy przesyłać w formie elektronicznej na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przesłać na adres: Urząd Miejski w Nowogardzie, Plac Wolności 1, 72-200 Nowogard lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego.

W ramach opracowywania PGN, zorganizowane zostanie spotkanie otwarte z interesariuszami (mieszkańcami i przedsiębiorcami) Planu, które odbędzie się w styczniu. Dokładna data spotkania pojawi się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego na początku stycznia.

Kontakt w sprawie PGN:

Po stronie Wykonawcy:

Łukasz Zywar
Starszy specjalista ds. efektywności energetycznej i OZE
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. kom.: +48 530 845 504

Po stronie Zamawiającego:
Joanna Krępa
Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (GKMiOŚ)
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 91 392 62 32

Ankieta do pobrania w formacie .pdf

Ankietę w wersji elektronicznej, po pobraniu można wypełnić na dwa sposoby.
Pierwszy: proszę wypełnić ankietę elektronicznie, następnie zapisać i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Drugi: proszę wydrukować ankietę, wypełnić i dostarczyć (wysłać pocztą lub przynieść osobiście) na adres Urzędu Miejskiego.