images/2020/04/09_ndk/
Od początku kwietnia obowiązują nas obostrzenia wprowadzone decyzją rządu. Mają one na celu ograniczać pandemię koronawirusa. Z tego też powodu zamknięte dla mieszkańców są między innymi placówki kulturalne jak np. Nowogardzki Dom Kultury. To jednak, że jego drzwi są zamknięte, nie oznacza wcale, że nie wprowadził on zdalnej oferty dla mieszkańców.
- W związku z zaistniałą sytuacją Nowogardzki Dom Kultury wyszedł naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników. Proponujemy Wam działania z cyklu #zKulturąwDomu, w ramach którego kontynuujemy zajęcia artystyczne w wersji online. W zadanie to zaangażowani są pracownicy i instruktorzy NDK, którzy na co dzień, odpowiedzialni są za realizację oferty kulturalnej i edukacyjnej naszej instytucji. Zajęcia zarówno indywidualne jak i grupowe, mimo wielu obowiązków związanych ze zdalną nauką szkolną, cieszą się dużą popularnością. W ramach #zKulturąwDomu będą organizowane również konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich – fotograficzny – został już ogłoszony! Szczegóły dostępne są na: http://www.ndk.pl/ oraz na facebooku. Na naszych profilach społecznościowych podpowiadamy też, jak można ciekawie spędzić czas, nie wychodząc z domu – informuje Aneta Drążewska, dyrektor NDK.


W czasie obecnie trwającego zagrożenia epidemicznego Nowogardzki Dom Kultury jest w ciągłym kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego, ponieważ na potrzeby walki z koronawirusem udostępniliśmy sale, które posłużą nowogardzkim ratownikom medycznym w wyjątkowych sytuacjach.
Bieżące informacje na temat oferty Nowogrdzkiego Domu Kultury można śledzić na facebooku - www.facebook.com/nowogardzki.dk/
M. Ościłowski