Szanowni Państwo, coraz liczniej docierają do nas Wasze sygnały na temat wprowadzenia ewentualnej kwarantanny na terenie Komisariatu Policji w Nowogardzie. Ma to związek z ostatnim, potwierdzonym przypadkiem koronawirusa na terenie gminy.
Komisariat Policji w Nowogardzie podlega pod Komendę Powiatową Policji w Goleniowie. Służbą wiodącą w zwalczaniu epidemii jest służba sanitarno – epidemiologiczna (Sanepid). Dlatego, w celu uzyskania oficjalnych informacji od wyżej wymienionych służb, chcąc przekazywać Państwu dane sprawdzone i oficjalne, w dniu dzisiejszym, czyli 8 kwietnia br. wysłaliśmy pisma do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, Komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Goleniowie oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego z prośbą o pilną odpowiedź, czy ewentualnie zakażone osoby są odizolowane i czy zostały poddane kwarantannie. Poprosiliśmy również o pilną odpowiedź, czy policjanci z nowogardzkiego komisariatu przeszli badania na obecność koronawirusa oraz czy podjęto działania w celu poddania kwarantannie policjantów, którzy mieli styczność z funkcjonariuszką narażoną na zakażenie.


Po wysłaniu pisma do służb, (tego samego dnia – 8 kwietnia) z zastępcą burmistrza Nowogardu skontaktował się telefonicznie Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie. Poinformował on m.in., że odpowiedzi otrzymamy prawdopodobnie od policji, Sanepidu lub z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
W chwili obecnej czekamy na odpowiedzi z policji i służb epidemiologicznych na temat działań jakie one podjęły. Po ich otrzymaniu, zostaną one natychmiast opublikowane. M. Ościłowski