images/2020/04/03_ozonator/
W piątek 3 kwietnia br. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla przekazał na rzecz nowogardzkiego pogotowia ratunkowego ozonator. Urządzenie, które zostało zakupione ze środków Gminy Nowogard, oczyszcza i dezynfekuje powietrze a co w obecnej sytuacji najważniejsze - zabija zarodniki, wirusy i drobnoustroje.
Zakup i przekazanie ozonatora ratownikom medycznym jest kolejnym działaniem mającym przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzięki urządzeniu będą oni mogli dezynfekować wnętrza karetek oraz pomieszczenia pogotowia w Nowogardzie.
- Pracownicy pogotowia ratunkowego w Nowogardzie ratują zdrowie i życie naszych mieszkańców każdego dnia. Od ich zdrowia zależy też nasze. Najgorszy scenariusz to zarażeni ratownicy, poddani kwarantannie i wyłączona z użytkowania karetka. Dlatego, aby wspomóc ich działania i zapewnić bezpieczeństwo ludzi zakupiliśmy i przekazałem na potrzeby ratowników ozonator. To małe sprytne urządzenie, jest w stanie skutecznie odkazić karetkę lub pomieszczenie ratowników w niecałą godzinę. Walka z koronawirusem trwa na każdym froncie – poinformował burmistrz Robert Czapla.
Użyczony ozonator był ratownikom bardzo potrzebny, bowiem to oni, w czasie walki z epidemią, stoją „na pierwszej linii frontu”.

- To urządzenie przyda nam się z kilku względów. Zabija ono między innymi bakterie, grzyby i wirusy. Odkażamy się chemicznie plus ozonowanie karetki i pomieszczeń, to daje nam komfort pracy - mówi Jerzy Mazurczak, kierownik pogotowia w Nowogardzie.
Ozonator przekazany przez burmistrza na rzecz pogotowia ratunkowego nie będzie jedynym tego rodzaju urządzeniem zakupionym przez gminę. W planie jest już zakup kolejnych trzech tego rodzaju urządzeń.
M. Ościłowski