Burmistrz Robert Czapla mając na uwadze bezpieczeństwo epidemiologiczne mieszkańców w dniu 30 marca polecił pracownikom urzędu, aby zebrali informacje dotyczące udostępniania pokoi hotelowych gościom.
Na dzień 30 marca br. informacje uzyskane od właścicieli hotelu wyglądają następująco: hotel restauracja Przystań jest zamknięta do odwołania i nie przyjmuje gości. W hotelu Willa Zbyszko na dzień 30 marca rezerwacja była na 7 osób, 31 marca rezerwację posiadała 1 osoba a 1 kwietnia 2 rezerwacje. Z kolei hotel Kamena nie udziela żadnych informacji, gdyż właściciel żądał podstawy prawnej do udzielenia takiej informacji, ponadto stwierdził, iż są to dane wrażliwe.
Przypomnijmy z początkiem kwietnia zostały zaostrzone przepisy. Wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Dla hoteli oznacza to zakaz dotychczasowej działalności. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie o sprawdzenie przestrzegania zasad bezpieczeństwa przez hotele znajdujące się na terenie gminy Nowogard.