images/2020/04/01_dezynf/
Autobus (lub bus) nowogardzkiej komunikacji miejskiej jeździ według normalnego rozkładu jazdy. Ze względu na obecną sytuację oraz rządowe wytyczne, w zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje jednak zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”, innymi słowy w autobusie tylko połowa miejsc może być zajęta. Obecnie z komunikacji miejskiej korzysta o wiele mniej osób niż zazwyczaj. Ma to związek m.in. z apelami aby pozostać w domu. - Z komunikacji miejskiej korzysta o wiele mniej osób niż kiedyś  – powiedział nam 1 kwietnia br. kierowca autobusu, który w południe przewiózł pasażerów na osiedle Bema.

Przewożąc pasażerów, autobus jest odkażany na każdej pętli, co oznacza, że dezynfekcji kierowca dokonuje łącznie 12 razy dziennie - na postoju na os. Bema oraz na postoju na os. Radosława.

Do autobusu komunikacji miejskiej możemy wsiadać i wysiadać przez środkowe drzwi.

Dezynfekcji, od 26 marca br., poddawane są również wiaty przystankowe. Prace wykonują pracownicy interwencyjni środkami zakupionymi przez nowogardzki urząd miejski. Na terenie Nowogardu znajduje się 15 wiat, które dezynfekowane są dwa razy dziennie. M. Ościłowski