PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Rata za alkohol do 30 września 2018r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2018 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

30 kwietnia 2012r. o godz. 10 w nowo wyremontowanej sali ślubów USC, odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, zastępcy Burmistrza Nowogardu Damiana Simińskiego, Burmistrza Heide Ulfa Stechera oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Naugarder Kreis z Berlina Pana Hansa Jürgena Prillwitza.

Wizyta delegacji z Heide i Berlina

Uczestnikami konferencji byli goście z Niemiec - przedstawiciele miasta Heide, stowarzyszenia Naugarder Kreis z Berlina.

W trakcie spotkania na ręce Burmistrza Roberta Czapli, Burmistrz Ulf Stecher przekazał książki od swoich radnych z Heide. Następnie w imieniu wszystkich radnych Burmistrz Nowogardu przekazał książki na ręce Burmistrza Heide. Książki w języku polskim, były wybrane i przekazane przez naszych radnych dla Biblioteki w Heide. W czasie konferencji została przypomniana historia długoletniej współpracy pomiędzy Nowogardem a Heide oraz krótka ale owocna współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem z ulicy Nowogardzkiej w Berlinie.

Następnie goście z Niemiec wraz z przedstawicielami urzędu udali się na zwiedzanie Zakładu Karnego oraz Szpitala w Nowogardzie. W trakcie zwiedzania goście z Niemiec jak i gospodarze przekazali sobie okolicznościowe pamiątki. Dyrektor Zakładu Karnego płk. Jerzy Dudzik przekazał obrazy namalowane własnoręcznie przez jednego z więźniów. Natomiast goście z Niemiec w trakcie zwiedzania szpitala przekazali na oddział dziecięcy zabawki dla naszych najmłodszych pacjentów.