Inwestycje

„Przywróceni naszej pamięci - NOWOGARDZCY AMBASADORZY” - Czesław Polewiak

 

Ambasadorzy NowogarduCzesław Polewiak (ur. 1 stycznia 1944 roku w Jeżopolu) – polski kolarz szosowy i przełajowy. Pięciokrotnie startował w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym (amatorów): w 1967 roku był 22. (jako jedyny z Polaków nie został zdublowany), w roku 1973 był 23, ale już w 1974 zajął piąte miejsce, a w roku 1975 szóste. W ostatnim swoim występie w 1976 był 17. Siedem razy był mistrzem Polski w przełajach (1964, 1965, 1966, 1970, 1971, 1974 i 1975).

Czytaj więcej: „Przywróceni naszej pamięci - NOWOGARDZCY AMBASADORZY” - Czesław Polewiak

Pierwsze sukcesy zawodników Berserker's Team „Fira” Nowogard

 IMG 0359Podczas pierwszej edycji turnieju Open Baltic BJJ Cup Koszalin 2014, który odbywał się 29 marca br., w Hali Gwardii w Koszalinie, zadebiutowali zawodnicy z Berserker's Team „Fira” Nowogard. Debiut wypadł wyśmienicie, zważywszy, że grupa naszych sportowców trenuje zaledwie od 4 miesięcy. Nowogardzcy zawodnicy BJJ, zajęli 3 miejsce, zdobywając w sumie dwa brązowe medale: Maksym Sobczyk (kategoria Junior do 60 kg) i Artur Pietrzycki (kategoria Senior) oraz przyczynili się do zwycięstwa  w klasyfikacji drużynowej Berserker's Team zarówno w GI jak i w NO GI. W imprezie wzięło udział około trzystu zawodników z całej Polski. Organizatorem wydarzenia był wielokrotny mistrz świata w Brazylijskim Jiu-Jitsu,trener i założyciel Klubu Berserkers Team Koszalin Kornel "Korniko"

Czytaj więcej: Pierwsze sukcesy zawodników Berserker's Team „Fira” Nowogard

„Przywróceni naszej pamięci - NOWOGARDZCY AMBASADORZY” - Marian Bednarek

Ambasadorzy NowogarduMarian Bednarek - wybitny kolarz i wybitny trener kolarstwa i triathlonu. To drużynowy mistrz Polski w kolarstwie szosowym i torowym, trener kolarskiej kadry narodowej Polski i Turcji, trener: kadry narodowej kobiet w kolarstwie torowym, kolarzy LZS „Nowogard” i LKS „Pomorzanin”, a także „Gryfa Szczecin” i „Arkonii Szczecin”, członek Polskiego Związku Kolarstwa oraz Polskiego Związku Triathlonu. Do Nowogardu przeprowadził się z rodzicami w 1946 r. i od razu rozpoczął uprawianie kolarstwa jako zawodnik LZS „Nowogard”. Pierwszy znaczący sukces odniósł razem z innymi zawodnikami LZS Nowogard w 1954 roku, kiedy na drugiej Ogólnopolskiej Spartakiadzie z okazji X-lecia Polski Ludowej zdobył brązowy medal w drużynowym wyścigu na 100 km. W 1959 roku Marian Bednarek należał do drużyny, która zwyciężyła w mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym i torowym.

Czytaj więcej: „Przywróceni naszej pamięci - NOWOGARDZCY AMBASADORZY” - Marian Bednarek