Inwestycje

Zakończono remont świetlicy w Grabinie

Zakończono remont świetlicy w Grabinie
W sobotnie popołudnie, o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy, na które sołtys Grabina Agnieszka Paradowska zaprosiła osoby, dzięki którym doszło do remontu oraz jego zakończenia m. in.: burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę,  Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie płk. Jerzy Dudzika, przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy Zbigniewa Florkowskiego, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Teresę Skibską oraz Kazimierza Lembasa (dyrektora nowogardzkiego szpitala).
Burmistrz wraz z panią sołtys przedstawili zebranym historię tego miejsca oraz omówili wykonane prace. Podkreślili wielki wkład w remont świelicy zarówno osób skierowanych przez Urząd Pracy jak i Zakład Karny i koordynującego prace Jarosława Hołubowskiego ale przede wszystkim podkreslili i podziękowali za aktywne uczestnictwo samych mieszkańców Grabina bowiem to głównie dzięki ich pracy świetlica jest dziś miejscem gdzie mieszkańcy mogą wspólnie spędzić wolny czas. Burmistrz podkreślił również dużą rolę jaką odegrali radni poprzedniej kadencji: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Laskowski, radny Jerzy Kubicki (równocześnie sołtys z Karska), którzy "nie dawali spokoju" dopóki decyzja o podjęciu remontu nie została podjęta.

Po przemówieniach, przedstawiciele najmłodszych mieszkańców Grabina wraz z sołtys Agnieszką Paradowską, dokonali uroczystego ukrojenia przygotowanego specjalnie na tę okazję tortu, inaugurując w ten sposób rozpoczęcie działalności świetlicy wiejskiej w Grabinie.

Grabin świetlica przed remontem
 
Grabin świetlica po remoncie
 
 Świetlica przed... i po remoncie

Czytaj więcej: Zakończono remont świetlicy w Grabinie

Jeszcze w tym roku remont drugiego przejazdu kolejowego

2015 03 26 przejazd do remontuPo wielokrotnych zabiegach ze strony Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli w roku ubiegłym PKP PLK wyremontowała przejazd kolejowy w ciągu ulic wojewódzkich 700 lecia – Bohaterów Warszawy. Zastosowana nowa technologia – nawierzchnia przejazdu z płyt o nawierzchni gumowej sprawdziła się i jest pozytywnie oceniana przez użytkowników dróg. Przejazd kolejowy w ciągu ulic powiatowych – Batalionów Chłopskich i Cmentarnej jest  w złym stanie technicznym, liczne ubytki w nawierzchni przed torami, nierówne płyty betonowe są poważnym utrudnieniem dla pojazdów. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla z kierownikiem Wydziału GKMiOŚ Tadeuszem Fiejdaszem w środę 18 marca br., po raz kolejny odwiedził dyrekcję PKP PLK w Szczecinie wnioskując o jak najszybszy remont przejazdu. Po rzeczowych rozmowach uzyskaliśmy zapewnienie, że remont rozpocznie się w II połowie br. Inwestor – PKP PLK posiada dokumentację techniczną wykonania remontu omawianego przejazdu w takiej samej technologii jak przejazd w ul. 700 lecia – Bohaterów Warszawy.

Czytaj więcej: Jeszcze w tym roku remont drugiego przejazdu kolejowego