Posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie

 

rada spoleczna2W środę, 5 marca br, o godz. 13.00 w ratuszu, odbyło się posiedzenie sprawozdawcze Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

W czasie posiedzenia, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie Kazimierz Lembas, dokonał podsumowania minionego roku oraz przedstawił rozliczenie finansowe za rok 2013.

Czytaj więcej: Posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie

Rozmieszczenie oddziałów i gabinetów specjalistycznych w nowej bryle nowogardzkiego szpitala.

Po ponad 20 latach starań w Nowogardzie powstał najnowocześniejszy szpital w regionie.

wejscie3Za prawie 20 mln zł w Nowogardzie powstał szpital, który niczym nie odbiega od placówek na Zachodzie. Wcześniej mieszkańcy Nowogardu i okolic korzystali ze starego budynku, którego funkcjonalność i estetyka odbiegały od norm przyjętych w dzisiejszych czasach, a dziś mamy się czym pochwalić. Nowogardzki szpital robi wrażenie, obiekt jest piękny, naprawdę na miarę XXI wieku. Można pomyśleć, że człowiek jest w jakiejś zachodniej, prywatnej klinice, a nie w zwykłym, polskim szpitalu, w niewielkim mieście.

Budowa szpitala została sfinansowana w całości ze środków gminy, a trwała trzy lata.

Poniższe zdjęcia obrazują wnętrze nowej części szpitala oraz wskazują rozmieszczenie oddziałów i gabinetów specjalistycznych w nowe bryle. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej: Rozmieszczenie oddziałów i gabinetów specjalistycznych w nowej bryle nowogardzkiego szpitala.

Uroczyste otwarcie nowego budynku szpitala w Nowogardzie

Film z 24 maja 2013 roku w którym to burmistrz Robert Czapla i dyrektor szpitala Kazimierz Lembas dokonali uroczystego otwarcia nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego.

Burmistrz ocenia. Zgoda buduje!

Kilka minut po uroczystym otwarciu nowego budynku szpitala rozmawiam z burmistrzem Robertem Czaplą.
Lesław M. Marek:
Zapewne jest Pan szczęśliwy - obiecana w kampanii wyborczej rozbudowa nowej części szpitala zakończona, goście odchodzą, Pan ma dopiero teraz czas na refleksje.
Robert Czapla:
Faktycznie emocje powoli opadają, ale nie jest mi łatwo przejść do porządku dziennego. Wciąż myślę o tym wydarzeniu i dopiero teraz doceniam to co się kilka godzin temu wydarzyło.
Cieszę się z tego, że moje obietnice przed wyborami samorządowymi 2010 r. nie były puste - obiecałem wyborcom, że nowa bryła szpitala będzie wyremontowana i to co obiecałem zrealizowałem. Cieszę się także z tego, że największą inwestycję w historii naszej gminy wykonaliśmy wspólnie z radnymi koalicji SLD i PSL. Wiem, że było także wielu sceptyków. Teraz chyba zmienią zdanie i uwierzą, że i w Nowogardzie można wiele.
Obecnie mieszkańcy mają jeden z najlepszych szpitali w województwie zachodniopomorskim i żaden sceptyk ani krytykant tego faktu nie zmieni ani nie zakrzyczy rzeczywistości.
Nasi mieszkańcy zasługują na dostęp do profesjonalnego szpitala na miejscu.
Dziękuję za rozmowę.

Lesław M. Marek

Budynek szpitala gotowy. Czas na montaż wyposażenia!

DSCN7499Dzień 24 maja 2013 roku zapisze się w historii miasta - w tym dniu burmistrz Robert Czapla i dyrektor szpitala Kazimierz Lembas dokonali uroczystego otwarcia nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego.
Świadkami tego aktu było wielu znakomitych gości - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Dróżdż, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Kotlęga, Zastępca Dyrektora NFZ Tomasz Żukowski, przedstawiciel wykonawcy Spółki SKANSKa, Starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski, Wicestarosta Tomasz Kulinicz, Burmistrz Maszewa Jadwiga Ferensztajn, Wójt Osiny Krzysztof Szwedo.

Czytaj więcej: Budynek szpitala gotowy. Czas na montaż wyposażenia!