rada spoleczna2W środę, 5 marca br, o godz. 13.00 w ratuszu, odbyło się posiedzenie sprawozdawcze Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

W czasie posiedzenia, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie Kazimierz Lembas, dokonał podsumowania minionego roku oraz przedstawił rozliczenie finansowe za rok 2013.

rada spoleczna1Najważniejszą rzeczą, o której wspomniał dyr. Kazimierz Lembas było oddanie w maju 2013 roku nowego skrzydła nowogardzkiego szpitala oraz zakup i otrzymanie odpowiedniego sprzętu. Obecnie w nowogardzkim szpitalu znajduje się m.in. sprzęt wysokiej klasy, który został ofiarowany przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”, Fundację POLSAT oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Warto w tym miejscu nadmienić, że w czasie ostatniego spotkania szkoleniowego lekarzy z naszego województwa padły słowa, że tak nowoczesnego sprzętu, w wielu większych od szpitala nowogardzkiego placówkach szpitalnych, nie ma i mała jest szansa, że się taki sprzęt w ogóle pojawi. Niewątpliwie jest to zasługa obecnego dyrektora i lekarzy, którzy ten sprzęt „wychodzili”.

Został też przedstawiony przez dyr. Kazimierza Lembasa plan działań i dalszego rozwoju nowogardzkiego szpitala na rok 2014. Już w połowie roku jest szansa na otwarcie kolejnych poradni specjalistycznych, w tym poradni diabetologicznej, co dla mieszkańców Nowogardu jest niewątpliwie ważną informacją.

Opr./zdj. Piotr Suchy