Szanowni Mieszkańcy Karska,

Budowa kanalizacji w Karsku planowana była już w roku 2012. Jednak te prace znacznie się opóźniły i dopiero teraz, po wyłonieniu operatora wodno-kanalizacyjnego w naszej Gminie i wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w Warnkowie, można było ponownie wrócić do tej sprawy.

W roku ubiegłym w Karsku odbyły się konsultacje i wówczas większość z Państwa opowiedziała się za budową kanalizacji w Karsku. Inwestycja ta uwzględniona została więc w umowie partnerstwa publiczno - prywatnego, którą Gmina podpisała ze spółką PUWiS. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast budowa przewidziana jest w latach 2019 i 2020. Można powiedzieć, że wola mieszkańców została zrealizowana.

Niestety jednak ostatnio lokalna prasa (Dziennik Nowogardzki) wyraziła opinię, że: (...) potrzeby w Ptaszkowie powinny być priorytetem, przed kanalizacją w Karsku (...) (...) brak sieci kanalizacyjnej w Karsku nikomu tam specjalnie nie przeszkadza, nawet inwestorom, którzy budują tam intensywnie nowe domy. Wystarczy więc aby burmistrz zmienił w wykazie dla realizacji przez PUWiS inwestycję w Karsku na inwestycję w Ptaszkowie. Podobną opinię wyraził na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Krata, który wnosił o to, aby w miejsce kanalizacji w Karsku wykonać wodociąg do między innymi Ptaszkowa.

W związku z tym postanowiliśmy jeszcze raz zadać mieszkańcom Karska pytanie w tej sprawie:

  • Czy jesteś za wybudowaniem kanalizacji w Karsku?
  • Czy jesteś przeciw budowie kanalizacji w Karsku, aby za te pieniądze mógł być wybudowany wodociąg między innymi do Ptaszkowa?

W dniach 22-23 marca 2018 r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badań ankietowych, przez upoważnione do tego osoby. Wyniki tych konsultacji będą miały charakter ostateczny i nie będziemy już więcej do tego tematu wracać. Szczegóły na stronie BIP

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

2012 12 14 mikolajkowy wyscig 08Na dobrze przygotowanej trasie i przy przyjaznych warunkach atmosferycznych przeprowadzono w sobotę 8 grudnia wrośnięty w tradycję naszego miasta Mikołajkowy Wyścig Kolarski. Wprawdzie dla młodych kolarzy sezon się w zasadzie kończy ale kochający Nowogard zawodnicy przyjechali z Goleniowa, Maszewa, Szczecina i Gryfina.
Co dla "błotnych" kolarzy jest normalnością dla kibiców jest wyzwaniem - przybyli więc tylko najbardziej zagorzali.

 


Dzięki sponsorom zadowoleni byli zawodnicy, bo otrzymali medale, dyplomy i nagrody, zadowoleni byli kibice bo bawiący się w barmana prezes klubu PANORAMA CHRABĄSZCZE Henryk Sawicki zadbał by nikt nie był głodny i nie marzł. W tym miejscu podziękowania dla Gminy Nowogard za dofinansowanie i aktywnego organizatowa i sponsora czyli dla klubu LUKS DUET Goleniów. O wszystkim co dzieje się na trasie i wogóle kolarstwie informował z domieszką humoru Tadeusz Łukaszewicz, a dekorowanym na podium wręczał na pamiątkę numizmaty.
Z kronikarskiego obowiązku dodam, że nad przebiegiem Mikołajkowych zmagań czuwał trener klubu Ryszard Posacki i Liliana Szychowska z UM wspomagana przez "mikołajkowe" wolntariuszki, a sprawiedliwe decyzje podejmowali profesjonalni sędziowie.
Zwycięzców dekorowali zastępca burmistrza Damian Simiński i radny Jan Tandecki, a dzielnie ich wspierał wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym i uczestnik Wyścigu Pokoju Czesław Polewiak.

 

Wyniki zawodów

Zawodnicy DPS
1 m - Artur Kubisa
2 m - Zdzisław Bis

Młodziczka:
1 m - Weronika Fidos - UKS Ratusz Maszewo
1 m - Ewa Paczos - JF Duet Goleniów

Żak:
1 m - Jacek Fecak- Panorama Chrabąszcze Nowogard

Młodzik:
1 m - Szymon Łakomy - UKS Ratusz Maszewo,
2 m - Piotr Sowiński - Panorama Chrabąszcze Nowogard,
3 m - Oskar Filipczak - SSPS Piast Szczecin

4 m - Damian Teodorczyk - Panorama Chrabąszcze Nowogard
5 m - Adam Salamon - Panorama Chrabąszcze Nowogard

Juniorka młodsza:
1 m - Paulina Łakoma - UKS Ratusz Maszewo,
2 m - Nikola Stankiewicz - SSPS Piast Szczecin

7 m - Agata Piaseczna - SSPS Piast Szczxecin,

Junior młodszy:
1 m - Remigiusz Komisarek - Panoranma Chrabąszcze Nowogard
2 m - Bartłomiej Wróblewski - UKS Ratusz Maszewo,
3 m - Maciej Łuczak - SSPS Piast Szczecin,

4 m - Wojciech Nieznalski - SSPS P8iast Szczecin,
DNV - Karol Zadarowski - SSPS Piast Szczecin

Open mężczyżni:
1 m - Tomasz Kudelski - CARIOMORD NGC POOLANTU Włochy,
2 m - Michał Urtnowski - Nowogard,
3 m - Patryk Windak - Gryfino,

4 m - Rafał Parszyk - Nowogard
5 m - Mariusz Bedyński - Nowogard

tekst i foto Lesław M. Marek

2012.12.14 Mikołajkowy wyścig