facebook logo burza Radio Nowogard BIP

2021 11 26 wierzbiecinW dniu dzisiejszym, 26 listopada br., burmistrz Robert Czapla podpisał przetarg nieograniczony na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Wierzbięcinie. W ramach remontu kilka małych pomieszczeń zostanie przekształcone w jedno większe z m.in. aneksem kuchennym, co pozwoli na organizowanie spotkań w dużo bardziej niż obecnie komfortowych warunkach. Nowa świetlica powinna być gotowa za kilka miesięcy.
Świetlica ma zostać wyremontowana kosztem ponad 345 tys. zł. z czego ponad 100 tysięcy złotych dotacji na ww. inwestycję pozyskał burmistrz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowa w tej sprawie została podpisana 10 listopada, parafaowali ją nie tylko burmistrz Czapla, ale także dwaj wicemarszałkowie województwa zachodniopomorskiego - Stanisław Wziątek oraz Olgierd Kustosz.
 "Z przyjemnością wsparłem tę inwestycję. Dzięki owocnej współpracy z p. sołtys oraz mieszkańcami Wierzbięcina lada moment ruszy przebudowa świetlicy, według potrzeb mieszkańców" - powiedział burmistrz Robert Czapla. Również sołtys chwali współprace z burmistrzem podkreślając, że ..."obecna współpraca z burmistrzem układa się bardzo dobrze i liczę, iż nadal będzie to tak owocna praca na rzecz naszej małej społeczności".

Andrzej Sawicki