rczapla 2020Szanowni Państwo
Majówka 2020 będzie się znacząco różniła od tych, które znamy z poprzednich lat. Epidemia koronawirusa uniemożliwi cieszenie się wycieczkami, dalszymi wyjazdami za miasto czy spotkaniami z dużą grupą znajomych. Dla nas, mieszkańców Nowogardu, majówka kojarzy się również ze świętem naszej gminy, które obchodziliśmy co roku 30 kwietnia, nagradzając wybitne osoby statuetką Lauru Cisowego na specjalnej gali podczas obchodów DNIA MIASTA NOWOGARD. Był to wspaniały wstęp do kolejnych dni, podczas których spotykaliśmy się z rodziną i znajomymi podczas koncertów, spotkań, ciekawych wydarzeń sportowych. W tym roku majówka ze wględu na obostrzenia a przede wszystkim ze względu na Państwa bezpieczeństwo będzie wyglądała jednak inaczej. Nie możemy i nie chcemy narażać mieszkańców naszej gminy na niebezpieczeństwo zakażenia, dlatego proszę przyjąć za pośrednictwem internetu najserdeczniejsze życzenia z okazji DNIA NOWOGARDU.

 Życzę wszystkim Mieszkańcom miasta Nowogard dobrego zdrowia, sukcesów, powodzenia i stabilności, przeświadczenia o własnych siłach i dniu jutrzejszym. Niech Nowogardzianie uwierzą w sukces miasta i gminy, abyśmy mogli być z niego dumni. Chciałbym by Nowogard stał się miejscem pełnym ciekawych wydarzeń, miejscem przyjaznym i atrakcyjnym dla swoich mieszkańców i gości, by umacniało się przekonanie, że tu warto bywać i tu warto żyć.
 Obecne sukcesy i osiągnięcia - to zasługa każdego mieszkańca naszej gminy za co chciałbym serdecznie podziękować. My jako instytucja samorządowa, szczerze szczycimy się Państwa sukcesami, wybitnymi i utalentowanymi mieszkańcami. Nasze miasto posiada wielki ekonomiczny i kulturalny potencjał, a to znaczy, iż przed nami są nowe plany i barwne perspektywy.

Jednocześnie chciałbym poinformować, że dzień 30 kwietnia (Dzień Nowogardu) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Miejskiego i jednostek podległych. Po dniach związanych z majówką - od 4 maja - znów bedziemy do Państwa dyspozycji.

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla