Stupendyści sportowi w nowogardzkim Ratuszu

24 lutego br. z udziałem sportowców, rodziców oraz burmistrza Roberta Czapli  odbyło się w Sali Urzędu w Nowogardzie podpisanie i wręczenie aktów przyznania stypendiów sportowych, za wyniki osiągnięte w ubiegłym roku.
Witając przybyłych gości, burmistrz podziękował wszystkim sportowcom za promowanie gminy Nowogard poprzez sport. Padły również pod ich adresem życzenia kolejnych sukcesów oraz pięcia się w górę po szczeblach kariery sportowej. To m.in. dzięki wynikom osiąganym przez nowogardzkich sportowców o naszym mieście i gminie wiedzą nie tylko w powiecie, województwie, ale i w całym kraju oraz poza jego granicami.

Stypendium otrzymali:

nikola wielowskaPani Nikola Wielowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, ma 17 lat i osiąga bardzo wysokie wyniki na arenie krajowej jak i międzynarodowej, zdobywając medale mistrzostw świata i europy. Podium Pucharu Świata (Holandia); Mistrzostwo Polski w : omnium,madison,sprint drużynowy,jazda drużynowa; Vice Mistrzostwo Polski w konkurencji :sprint, keirin ; Mistrzostwo Europy w konkurencji sprint drużynowy; brązowy medal Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym. Kwota przyznanego stypendium: 500 złotych

ewa bankowskaPani Ewa Bańkowska, mieszkanka Nowogardu, ma 35 lat. Zawodniczka przygotowuje się w klubie NTS Spectrum Bike w Nowogardzie. Karierę sportową w kolarstwie szosowym rozpoczęła w roku styczniu 2019 i w ciągu tego samego roku zdobyła 2 złote medale na Mistrzostwach Świata UCI Gan Fondo, 1 złoty medal na Pucharze Świata w Lublianie na Słoweni, 4 medale na Mistrzostwach Świata i wielokrotnie stawała na pierwszym miejscu podium w mniej prestiżowych imprezach. W roku 2020 startować będzie w Olimpiadzie reprezentując kraj jak i miasto Nowogard. Kwota przyznanego stypendium: 600 złotych

hubert grygowskiPan Hubert Grygowski jest świetnie prosperujący zawodnikiem, który wygrywa wyścigi pomimo że ściga się z zawodnikami ze starszej wiekowo grupy. W roku 2019 wygrał wyścig w Damme (Belgia) oraz zajął 2 i 3 miejsce w innych konkurencjach. Zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży na torze w Pruszkowie zdobył srebrny medal. W tym roku dostał powołanie kadry Narodowej na Europejskie Igrzyska w Baku. Kwota przyznanego stypendium: 400 złotych

krzysztof skryplonekPan Krzysztof Skryplonek, ma 39 lat i mieszka w Nowogardzie. Jest zawodnikiem klubu sportowego Pomorzanin Nowogard. Od lat jest w pierwszym składzie reprezentacji polski PZKFiTS. Pan Krzysztof zdobył vice mistrzostwo świata w zawodach kulturystycznych w Hiszpanii w Tarragonie, 2 złote medale w kategoriach: senior do 90 kg oraz master open w Międzynarodowych zawodach Fitness Maria w Kownie (Czechy), złoty medal i I miejsce w kategorii senior w Diamentowych Pucharze Świata w Katowicach. Kwota przyznanego stypendium: 500 złotych

szymon piecykPan Szymon Piecyk, student Akademii Morskiej w Szczecinie, mieszkaniec Strzelewa, ma 21 lat. Pan Szymon zdobył dwa srebrne medale w kategorii kumite indywidualne mężczyzn open i do 75 kg na Akademickim Pucharze Świata. Pan Szymon jest doskonale rozwijającym się zawodnikiem w bardzo trudnym sporcie jakie jest karate. Na co dzień trenuje w klubie LUKS Karate w Goleniowie. Kwota przyznanego stypendium: 100 złotych