images/2019/12/27_OSP_Wyszomierz/
„To dobry czas dla Wyszomierza” – takimi słowami powitał druhów i gości burmistrz Nowogardu Robert Czapla w czasie uroczystości przekazania ciężkiego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszomierzu. Do przekazania w pełni wyposażonego wozu, pozyskanego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie - Posterunek w Nowogardzie, doszło w poniedziałek 23 grudnia br.
W spotkaniu, wraz z burmistrzem udział wzięli m.in.: druhowie z OSP Wyszomierz, zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski, radni: Jacek Rafiński, Paweł Lembas, Stanisław Saniuk, Andrzej Kania (sołtys) oraz panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.
Nowy pojazd marki Jelcz w OSP Wyszomierz jest w użyczeniu. Posiada on m.in. zbiornik na 5000 l. wody, autopompę, sprzęt hydrauliczny, aparaty powietrzne, piłę do cięcia drewna, do betonu.
- Dzięki temu strażacy z jednostki OSP Wyszomierz mogą samodzielnie uczestniczyć w działaniach ratowniczo – gaśniczych. To zwiększa potencjał tej jednostki – mówił Komendant Gminny OSP Artur Konior.


Do tej pory jednostka z Wyszomierza dysponowała samochodem lekkim ratownictwa technicznego.
- Myślę, że jest to dobry czas dla Wyszomierza. Wyremontowana remiza, obecnie trwa budowa nowej świetlicy wiejskiej, jednostka OSP ma ciężki samochód gaśniczy. Uważam, że takie działania należy kontynuować. Dzisiejsza uroczystość cieszy o tyle, że dzięki temu samochodowi, bezpieczeństwo mieszkańców będzie zapewnione. Dziękuję druhom, że dzięki ich postawie i zaangażowaniu bezpieczeństwo mamy zapewnione – mówił do zebranych burmistrz Robert Czapla.
Po oficjalnym przekazaniu wozu i jego poświęceniu, strażacy wraz z burmistrzem udali się na jazdę próbną. Następnie zebrani spotkali się wspólnie przy stole, na którym nie zabrakło – z uwagi na świąteczny czas - potraw wigilijnych. / M. Ościłowski