I Wojewódzkie Targi Wielobranżowe Aktywny Senior w GoleniowieW niedzielę, 11 sierpnia o godz. 10.00 w Goleniowie przy ul. Niepodległości, rozpoczęły się Wojewódzkie Targi Wielobranżowe „Aktywny Senior”. Nie zabrakło na nich również naszych nowogardzkich seniorów, którzy pod opieką Urszuli Berezowskiej z wydziału RLFKiS, trzema autokarami, wyruszyli z pl. Wolności o godz. 09:08.

I Wojewódzkie Targi Wielobranżowe Aktywny Senior w Goleniowie

Na teren Targów przybył również Burmistrz Nowogardu, który o godz. 10:30 otworzył uroczyście Wojewódzkie Targi Wielobranżowe „Aktywny Senior” w Goleniowie słowami: „Witam serdecznie wszystkie kochane seniorki i wszystkich eleganckich seniorów! W pierwszej kolejności chciałbym podziękować organizatorom, panu Zbyszkowi Łukaszewskiemu, za to, że pamięta (...), że w powiecie goleniowskim są naprawdę fajne seniorki, sympatyczni seniorzy i warto się tu spotykać, warto miło i przyjemnie spędzać czas i przede wszystkim efektywnie. Dziękujemy serdecznie(...) Pamiętamy o dzieciach, pamiętamy o młodzieży. A gdzie są nasi seniorzy? Właśnie ta impreza pokazuje, że jak najwięcej działań dla seniorów, dla aktywnych seniorów jest potrzebne. Szanowni Państwo, życzę Wam, abyście miło i sympatycznie spędzili ten dzień. Specjalnie dla Was organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wykładów i wystaw(...). Zapraszam serdecznie skorzystajcie z tego wszystkiego(...). Wszystkiego dobrego i miłej zabawy.

Wojewódzkie Targi Wielobranżowe Aktywny Senior
Targi stały się doskonałą okazją do rozszerzenia zainteresowań, wymiany doświadczeń i spędzenia wspólnego czasu w miłym towarzystwie. 40 wystawców, z ofertą przygotowaną specjalnie dla seniorów, prezentowało swoje wyroby i rozwiązania w specjalnie przygotowanej hali widowiskowo-sportowej. Wszyscy, którzy przybyli w niedziele do Goleniowa, mogli uczestniczyć w wykładach i w warsztatach dotyczących odżywiania, sportu, fitnessu, finansów, bezpieczeństwa, informatyki, rękodzieła oraz mogli uzyskać indywidualne porady zdrowotne, prawne i finansowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady i warsztaty dotyczące zdrowia i życia codziennego. Istniała również możliwość uczestnictwa w wyjeździe studyjnym do Domu Seniora „Stepniczanka”. Dla tych, którzy potrzebowali chwili odpoczynku, istniała możliwość skorzystania z przygotowanej specjalnej strefy - „strefa relaksu”. Ogromną atrakcją dla uczestników Targów były niewątpliwie występy 24 zespołów z terenu naszego województwa, wśród których nie zabrakło również nowogardzkich akcentów w postaci występu „Wesołej Ferajny”.

występy 24 zespołów z terenu naszego województwa
Projekt Wojewódzkie Targi Wielobranżowe „Aktywny Senior” w Goleniowie zrealizowany został w ramach Wdrażania Projektów Współpracy realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4-LEADER z udziałem 7 Lokalnych Grup Działania. Targi były objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Burmistrz Nowogardu zaproponował, aby za rok targi dla seniorów odbyły się w Nowogardzie.

Tekst i zdjęcia: Piotr Suchy