2019/01/08_Gwiazdkowa_Niespodzianka
3 stycznia br., po raz kolejny, a IV w sali widowiskowej w Nowogardzkim Domu Kultury, miała miejsce akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Organizatorem tego wydarzenia w Nowogardzie jest nowogardzki Zbór "Górna Izba" Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w RP, przy wsparciu Nowogardzkiego Domu Kultury, zaś beneficjentami akcji są dzieci rodziców ,będących podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Akcję "Gwiazdkowa Niespodzianka" od samego początku wspiera burmistrz Robert Czapla.

W tym roku akcją objęte zostało blisko 170 dzieci (w tym 132 z listy OPS). Gośćmi specjalnymi byli klauni z grupy "Klauny w służbie dla Jezusa" ze Szczecina, które w krótkim przedstawieniu przekazały dzieciom i ich rodzicom, co to znaczy, być dobrym człowiekiem. Po tym nastąpiło rozdanie paczek, które wręczali: Dorota Maślana (kierownik OPS), pastor Cezary Komisarz wraz z żoną Andreą (koordynatorem akcji) oraz z grupą klaunów.

„Gwiazdkowa Niespodzianka” – to akcja charytatywna polegająca na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci z środowisk najuboższych lub poszkodowanych przez los. Przeprowadzana jest w czasie, który najlepiej symbolizuje miłość Boga – w okresie świąt Bożego Narodzenia.

W sumie rozdawane jest każdego roku około 60.000 paczek z zagranicy i prawdopodobnie około 20-30 tysięcy paczek zrobionych przez chrześcijan z naszego kraju.

Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse.

***

„Gwiazdkowa Niespodzianka” to nie tylko paczki dla dzieci, które wskazuje OPS. Każdego bowiem roku, paczki za pośrednictwem pastora Cezarego i jego żony, trafiają również do dzieci np. w szkole w Błotnie, w Radowie Wielkim, Domu Dziecka i innych szkół. W tym roku jest podobnie. Akcja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób tych, które znamy, ale również wielu innych anonimowych. Wszystkim Wam dziękujemy za Wasze poświęcenie dla najmłodszych mieszkańców z terenu gminy Nowogard. (ps)