PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Rata za alkohol do 31 stycznia 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z art.11 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2018r. oz.2137), przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim , jest zobowiązany do złożenia do dnia 31 stycznia 2019r pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w każdym punkcie sprzedaży. Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2019 r. I raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2019/04_K_Skryplonek_uhonorowany/
W piątek, 4 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, Burmistrz Robert Czapla gościł Krzysztofa Skryplonka utytułowanego Wicemistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski w kulturystyce. W 2018 r. zdobył aż 5 złotych medali, a rok zakończył spektakularnym tytułem Wicemistrza Świata w kategorii do 90 kilogramów na mistrzostwach IFBB Word Master Championschips, które odbyły się w grudniu ub.r. w hiszpańskiej Tarragonie. W zawodach startowali najlepsi zawodnicy z całego świata. Krzysztof Skryplonek zdobył tam dla Polski srebrny medal.

- Mieszkańcy Nowogardu są dumni z pana osiągnięć. Jest mi niezwykle miło gratulować kolejnego medalu zawodnikowi naszego rodzimego klubu, który poprzez swoje zwycięstwa promuje nasze miasto na międzynarodowej arenie sportowej - mówił Burmistrz Robert Czapla. Burmistrz dodał, że Gmina Nowogard ma więcej niż jednego medalistę światowego formatu, dlatego jego pomysłem jest, by móc rodzime sławy uhonorować także poprzez rozwój stosownej infrastruktury sportowej.

Z osiągnięć Mistrza Krzysztofa Skryplonka cieszyli się też obecni na spotkaniu: prezes nowogardzkiego “Pomorzanina” Marcin Skórniewski oraz Szymon Pilipczuk z Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu. W nowogardzkim “Pomorzaninie” trenuje łącznie ponad 200 osób. Poza sekcją piłki nożnej i brydża sportowego, zainteresowaniem cieszy się również, stale rozwijająca się, sekcja kulturystyki i fitness. Zachętą do ćwiczeń, nie tylko w zakresie kulturystyki, były prowadzone w ubiegłym roku przez Krzysztofa Skryplonka, ćwiczenia na jednej z plenerowych siłowni w Nowogardzie. O poprowadzenie ćwiczeń, z myślą o zdrowiu mieszkańców, poprosił Krzysztofa Skryplonka, wielokrotnego medalistę a zarazem trenera Burmistrz Robert Czapla.

Dobre zdrowie to wszystko czego życzyłby sobie Krzysztof Skryplonek. Podium - jak stwierdził - można zdobyć własną, wytrwałą pracą.

Mistrz ma już plany na kolejne starty, tym razem w lidze zawodowej. Kulturystyka, która jest jego pasją to sport wymagający, ale przed wytrwałymi zawodnikami nie stawiający bariery wieku: na ubiegłorocznych mistrzostwach IFBB Word Master Championschips najstarszy zawodnik miał 82 lata.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Robert Czapla wręczył Krzysztofowi Skryplonkowi upominek oraz list gratulacyjny życząc kolejnych światowych sukcesów na podium. (BS, fot. BS)