Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 images/2018/12/05_Racibora_przetarg
W dniu 5 grudnia br. (środa) burmistrz Robert Czapla podpisał ogłoszenie o przetargu na budowę drogi dojazdowej w okolicy garaży przy ul. Ks. Racibora I wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej – etap I. Zakres prac obejmuje m.in. budowę drogi z kostki betonowej, budowę wjazdów do posesji i garaży oraz chodnika. 

Tę wyboistą drogę między osiedlem bloków a Szkołą Podstawową Nr 3 z trudem pokonują pojazdy i piesi. Burmistrz w trosce o mieszkańców już wcześniej zabiegał o jej przebudowę. W poprzednio ogłaszanym przetargu na to zadanie wpłynęła jedna oferta przewyższająca wartość zabezpieczonych w budżecie gminy środków na jego realizację, dlatego przetarg musiał zostać ogłoszony ponownie z dłuższym terminem wykonania.

- Przez wzgląd na dobro mieszkańców chcielibyśmy rozpocząć przebudowę tej drogi jak najszybciej, dlatego zadanie podzieliliśmy na etapy - powiedział burmistrz Robert Czapla. To dobra wiadomość zarówno dla właścicieli garaży jak i mieszkańców bloków przy ulicy Racibora oraz chodzących tamtędy uczniów pobliskiej podstawówki. Gmina, po analizie koncepcji wykonała już projekt tej drogi wraz z jej odwodnieniem.

Zapraszamy wykonawców do składania ofert. Termin realizacji zamówienia wynosi: 12 miesięcy od daty podpisania umowy. 

Szczegóły oferty dostępne są w Wydziale Inwestycji i Remontów, Plac Wolności 5 pokój 212 lub pod numerem telefonu 91 39 26 240 lub pod adresem: http://bip.nowogard.pl/zamowienia/pokaz/463.dhtml
(BS, fot.bs/nws)