Informujemy, że 19 kwietnia 2019r. (piątek) Urząd Miejski w Nowogardzie wraz z jednostkami podległymi będzie czynny do godz. 12:00

natomiast we wotek 23 kwietnia 2019r (wtorek) Urząd Miejski w Nowogardzie wraz z jednostkami podległymi będzie czynny od godz. 9:00 do 15:30.

2018/11/03_Dlugoleka
W sobotę, 3 listopada br., w świetlicy wiejskiej w Długołęce odbyło się spotkanie mieszkańców, którego organizatorem był sołtys, a zarazem nowo wybrany radny Rady Miejskiej Jacek Jankowski.

Głównym tematem spotkania było zorganizowanie remontu mieszkania dla jednego z mieszkańców sołectwa – Dawida, który uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Przebywa on w tej chwili w szpitalu i za kilka tygodni powróci do domu. Dom jednak jest nieprzystosowany dla osoby niepełnosprawnej. Stąd idea spotkania. W związku z ciężką sytuacją samej rodziny poszkodowanego, na spotkanie zaproszony został również burmistrz Robert Czapla wraz z kierownik OPS Dorotą Maślaną. Po blisko godzinnej rozmowie zebranych z rodziną Dawida ustalono plan dalszych działań oraz rodzaj konkretnej pomocy.

Burmistrz zaoferował m. in. pomoc finansową ze strony Gminy w postaci zakupu materiału budowlanego, postawienia kontenera na gruz, zlecenia przeglądu wentylacji i ciągu kominowego oraz zakup specjalnego „pajączka”, ułatwiającego podnoszenie osoby leżącej. Ponadto ze strony włodarza gminy padła propozycja oddelegowania ekipy Jarosława Hołubowskiego do przeprowadzenia wspólnie z mieszkańcami prac remontowych. Kierownik OPS poinformowała o możliwościach pozyskania środków finansowych z PEFRONu i że do pomocy w pielęgnacji zostanie skierowany pracownik, który będzie do dyspozycji 2 godziny każdego dnia.

Po niedzieli (4 listopada) rodzina ma wynieść meble i wyposażenie przy pomocy mieszkańców, aby przygotować pomieszczenia do remontu: pokój, korytarz i łazienkę. W sobotę 10 listopada, ekipa pod kierunkiem sołtysa ma przygotować pomieszczenia dla ekipy remontowej (zbić tynki oraz zerwać podłogę) i od poniedziałku 12 listopada rozpocząłby się remont adaptacyjny.

Razem możemy więcej – to kolejny przykład solidarności pomiędzy mieszkańcami, którzy chcą pomóc jednemu spośród nich. Gratulujemy tej postawy. (ps)