Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

W dniu dzisiejszym w Ratuszu Miejskim doszło do skandalicznej sytuacji. Z wizytą w sekretariacie zjawił się kandydat do Rady Miejskiej w Nowogardzie z KWW Nowa Grzegorz Owczarek, który w ostatnim czasie poinformował urząd o chęci przeprowadzenia imprezy na osiedlu Bema. Pan Owczarek został poinformowany, iż ze względu na niewielki zasięg imprezy taka decyzja nie jest wymagana jednak aby przeprowadzić ją na terenie (należącym do gminy Nowogard), który wskazał wnioskodawca, powinien on wystąpić z wnioskiem o zgodę na użyczenie terenu. Zastępca burmistrza zapewnił p. Owczarka, że jeśli złoży wniosek i urzędnicy zdążą przygotować stosowną umowę to jeszcze dzisiaj zostanie ona podpisana. Pan Owczarek usłyszawszy ową informację wyszedł z sekretariatu a po kilkunastu minutach do sekretariatu zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako "przyjaciel", mówiąc że jeśli umowa nie zostanie w dniu dzisiejszym przygotowana to udostępni publicznie kompromitujące zdjęcia z zeszłorocznej imprezy (Harcowiady), po czym się rozłączył.

W trakcie trwającej kampanii wyborczej można zaobserwować różne ruchy, bardziej lub mniej bulwersujące. Powyższa sytuacja przekracza jakiekolwiek normy bowiem jest to próba wymuszenia na urzędnikach określonych działań, dlatego powyższe wydarzenie w dniu dzisiejszym zostanie zgłoszone na policję w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

- Pismo w w/w sprawie skierowane na Komisariat Policji w Nowogardzie.