Rata za alkohol do 31 maja 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2019 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

W dniu dzisiejszym w Ratuszu Miejskim doszło do skandalicznej sytuacji. Z wizytą w sekretariacie zjawił się kandydat do Rady Miejskiej w Nowogardzie z KWW Nowa Grzegorz Owczarek, który w ostatnim czasie poinformował urząd o chęci przeprowadzenia imprezy na osiedlu Bema. Pan Owczarek został poinformowany, iż ze względu na niewielki zasięg imprezy taka decyzja nie jest wymagana jednak aby przeprowadzić ją na terenie (należącym do gminy Nowogard), który wskazał wnioskodawca, powinien on wystąpić z wnioskiem o zgodę na użyczenie terenu. Zastępca burmistrza zapewnił p. Owczarka, że jeśli złoży wniosek i urzędnicy zdążą przygotować stosowną umowę to jeszcze dzisiaj zostanie ona podpisana. Pan Owczarek usłyszawszy ową informację wyszedł z sekretariatu a po kilkunastu minutach do sekretariatu zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako "przyjaciel", mówiąc że jeśli umowa nie zostanie w dniu dzisiejszym przygotowana to udostępni publicznie kompromitujące zdjęcia z zeszłorocznej imprezy (Harcowiady), po czym się rozłączył.

W trakcie trwającej kampanii wyborczej można zaobserwować różne ruchy, bardziej lub mniej bulwersujące. Powyższa sytuacja przekracza jakiekolwiek normy bowiem jest to próba wymuszenia na urzędnikach określonych działań, dlatego powyższe wydarzenie w dniu dzisiejszym zostanie zgłoszone na policję w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

- Pismo w w/w sprawie skierowane na Komisariat Policji w Nowogardzie.