Burmistrz Robert Czapla informuje, że realizowany jest obecnie remont parkingu przy ul. Wojska Polskiego. Jest to pierwszy etap, planowanego w koleknych latach, dalszego remontu całej powiatowej ulicy Wojska Polskiego w Nowogardzie.

2018/08/03_Wojska_Polskiego_parking
Inwestycja realizowana jest w 100% kosztów przez Gminę Nowogard. Powiat dotychczas na remont i utrzymanie blisko 90% dróg i ulic powiatowych w Nowogardzie przeznacza każdego roku kwotę 190 tys zł (!). To jednak kwota zbyt mała, aby remontować wszystkie ulice powiatowe (ul. Żeromskiego - powiat dołóżył dotychczas 0 zł, ul. Wojska Polskiego - powiat 0 zł, ul. Bankowa - 0 zł, ul. Nadtorowa - 0 zł itd).

Gdyby nie decyzja burmistrza, by koszty remontów pokrywać z tzw. bieżącego utrzymania dróg i ulic, to żadna droga czy ulica powiatowa nie byłaby remontowana i nie zostałby wybudowany żaden chodnik na terenie miasta Nowogard.

- W następnym roku planuję remont całej lub etapowo jezdni ul. Wojska Polskiego. Choć jest to droga powiatowa, to Starostwo do tego remontu, jak i do remontu chodników dołożyło 0 zł. Nie będę jednak czekał na decyzje w Goleniowie. Nasi mieszkańcy są dla mnie najważniejsi - poinformował burmistrz Robert Czapla. (ps)