Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/07/09_Soltysi_w_Zabowie
6 lipca br. (piątek), w Żabowie, burmistrz Robert Czapla wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, spotkał się z sołtysami gminy Nowogard, aby omówić sprawy bieżące gminy.

Po przywitaniu przezsołtysa Żabowa Janusz Kozieł oraz burmistrza wszystkich przybyłych, głos zabrała nowa komendant Posterunku Policji w Nowogardzie, która zaprosiła sołtysów do bliższej współpracy oraz odpowiadała na pytania: jak postępować w danej sytuacji, która ma miejsce w sołectwie? Za pośrednictwem sołtysów, zostało skierowane do mieszkańców zaproszenie do imprez, których współorganizatorem są nowogardzcy policjanci, w ramach obchodów 100. lecia Niepodległości Polski (m.in. na zawody strzeleckie).

O sprawach społecznych i nowych programach pomocowych poinformowała sołtysów kierownik OPS Dorota Maślana.

Beata Wojewoda z UM (Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji i Rolnictwa) przedstawiła sołtysom propozycję tegorocznych dożynek gminnych, które we wrześniu br., odbędą się na boisku na osiedlu Bema. Poinformowała ona konkursach m.in. na wieniec dożynkowy, ozdoby dożynkowe, najładniejszą wieś i na najładniejszą zagrodę. Jak wskazał przy tej okazji burmistrz, jest to okazja dla sołectw do zdobycia dodatkowych pieniędzy i warto z tej możliwości skorzystać. A jest o co walczyć.

Informacje udzielili również, obecni na zebraniu sołtysów, kierownicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Po części oficjalnej, sołtysi już indywidualnie, dopytywali burmistrza Roberta Czaplę oraz obecnych na spotkaniu urzędników o sprawy, które dotyczyły ich sołectw. (ps)