images/2018/07/04_rabaty/
W Nowogardzie, dzięki staraniom burmistrza Roberta Czapli na bieżąco wykonywane są prace mające na celu wzrost dbałości o czystość i estetykę miasta. Przeprowadzane są m.in. akcje sprzątania ulic oraz utrzymywanie w porządku zieleni miejskiej.

W środę, 4 lipca br., przy alejkach nad nowogardzkim jeziorem pojawiły się nowe rabaty. Finezyjny kształt nasadzeń komponuje się z otoczeniem. 

- Postanowiłem wykorzystać potencjał terenów zielonych nad jeziorem, stąd pomysł o wykonaniu rabat całorocznych. Rabaty zaprojektował architekt krajobrazu a wykorzystane do kompozycji rośliny będą kwitły o każdej porze roku ciesząc oczy naszych mieszkańców i osób odwiedzających Nowogard – mówi burmistrz Robert Czapla. 

Na czterech rabatach o określonych formach rosną już między innymi liliowce oraz derenie a także ozdobne trawy. Rośliny zestawiono ze sobą również na zasadzie kolorystycznego kontrastu, wkomponowanego w całość otoczenia.Pomysłodawcą całej realizacji jest burmistrz Robert Czapla. Wykonawca, to firma Lavender Jowita Frydryk z Nowogardu. (bs, fot.bs/nws)