Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 images/2018/07/04_rabaty/
W Nowogardzie, dzięki staraniom burmistrza Roberta Czapli na bieżąco wykonywane są prace mające na celu wzrost dbałości o czystość i estetykę miasta. Przeprowadzane są m.in. akcje sprzątania ulic oraz utrzymywanie w porządku zieleni miejskiej.

W środę, 4 lipca br., przy alejkach nad nowogardzkim jeziorem pojawiły się nowe rabaty. Finezyjny kształt nasadzeń komponuje się z otoczeniem. 

- Postanowiłem wykorzystać potencjał terenów zielonych nad jeziorem, stąd pomysł o wykonaniu rabat całorocznych. Rabaty zaprojektował architekt krajobrazu a wykorzystane do kompozycji rośliny będą kwitły o każdej porze roku ciesząc oczy naszych mieszkańców i osób odwiedzających Nowogard – mówi burmistrz Robert Czapla. 

Na czterech rabatach o określonych formach rosną już między innymi liliowce oraz derenie a także ozdobne trawy. Rośliny zestawiono ze sobą również na zasadzie kolorystycznego kontrastu, wkomponowanego w całość otoczenia.Pomysłodawcą całej realizacji jest burmistrz Robert Czapla. Wykonawca, to firma Lavender Jowita Frydryk z Nowogardu. (bs, fot.bs/nws)