Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 images/2018/06/29_Cuda_Wianki/
W piątek, 29 czerwca br. w Nowogardzie, odbyła się miejska impreza plenerowa „Sobótkowe Cuda Wianki”. Wydarzenie rozpoczął przemarsz barwnego korowodu ludowych zespołów z kilku krajów, od nowogardzkiej fontanny na Plac Szarych Szeregów. Wśród uczestników byli m.in. goście z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech i Ukrainy. Publiczność, zgromadzoną przed sceną powitał Burmistrz Nowogardu Robert Czapla i dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury Aneta Drążewska.

Podczas imprezy zaprezentowali się m.in. laureaci Konkursu Piosenki Ludowej „Piękna nasza Polska cała” oraz zespoły ludowe: Fritz-Reuter-Ensemble e. V z Niemiec, Perlynka z Ukrainy, „Děčka z Buchlovic”, The MacLennan Scottish Group, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „Ina”.Wystąpiły również zespoły ćwiczące swoje umiejętności pod okiem instruktorów miejskiego domu kultury, m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca, Animando i Wesoła Ferajna Rozstrzygnięty został również „Konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy".

W trakcie imprezy otwarte były stoiska, w tym gastronomiczne. Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla najmłodszych i animacje ruchowe z instruktorem.Tegoroczne „Sobótkowe Cuda Wianki” zakończyło widowisko laserowo – pirotechniczne. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury. (bs.fot. bs/nws)