images/2018/06/24_II_Maraton/
23 czerwca br., w Nowogardzie odbył się II Maraton Szosowy Spectrumbike im. Pawła Zugaja. W zawodach, organizowanych po raz kolejny dla fanów sportów rowerowych, wystartowało niemal 300 zawodników m.in. z terenu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Organizatorami głównymi wydarzenia byli, Spectrum Bike i Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. W czasie kilkugodzinnej imprezy, poza wyścigami rowerzystów, przewidziano też m.in. atrakcje dla dzieci oraz fitness.

Rowerzyści wystartowali na trzech dystansach: Towarzyskim (38 km), Mini (70 km) oraz Mega (111 km). Starty rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00 na Placu Szarych Szeregów. Sygnał do startu pierwszym grupom zawodników dał burmistrz Robert Czapla. - Cieszymy się, że dziś także startują zawodnicy, którzy brali udział w poprzedniej edycji maratonu – mówi burmistrz.

Po kilku godzinach wyścigu, na scenie udekorowano najlepszych. Nagrody w imieniu Burmistrza Nowogardu, wręczał radny powiatu goleniowskiego Jerzy Jabłoński. Organizator ufundował też 3 rowery, z których jeden trafił do nowogardzianina Michała Urtnowskiego.

W wyścigu „Towarzyskim” 1 miejsce wśród mężczyzn zajął Sawiński Krzysztof (Szczecin), 2 – Eljasik Piotr (Szczecin), 3 – Balcerzak Paweł (Słupca). Wśród pań: 1 miejsce – Kwaśniewicz Weronika z Goleniowa, 2 miejsce – Słapczyńska Marta z Kalisza Pom., 3 miejsce – Wydra Ilona ze Śwonoujścia. Wśród najlepszych zawodników z Nowogardu, 4 miejsce wywalczył Sienkiewicz Janusz, 7 miejsce – Serafin Sławomir, 8 miejsce – Dobrowolski Krzysztof, 9 – Pawlik Krzysztof, 13 – Gwiazdowski Roman, 15 – Morawski Mirosław, 16 – Pietruszewski Wiesław, 18 – Szulejko Dariusz, 20 – Stelmaszak Marek, 21 – Furmańczyk Sebastian. Wśród pań najlepszą zawodniczką z Nowogardu na dystansie „Towarzyskim” była Dobrzańska Patrycja (8 miejsce) oraz Furmańczyk Anna (9 miejsce).

W wyścigu „Mini – inny” 1 miejsce zajął Lipiński Sławomir z Nowogardu, 2 miejsce – Maksimowicz Krzysztof z Gryfic, 3 miejsce – Siełacz Sławomir z Płot. Wśród pań: 1 miejsce zajęła Betlewska Renata ze Słupska, 2 miejsce – Mucha Bogumiła z Niechorza, 3 miejsce – Węcławik Grażyna ze Stargardu. Wśród najlepszych zawodników z Nowogardu, oprócz Lipińskiego Sławomira, na miejscu 6 – Dobrzański Paweł oraz Urtnowski Michał (8 miejsce). Wśród pań z Nowogardu najlepszymi były: Pietruszewska Iwona (4 miejsce) oraz Limanowska Lucyna (6 miejsce).

Na dystansie „Mini – Szosowy” 1 miejsce zajął Janic Łukasz z Nowogardu, 2 miejsce – Stankiewicz Tomasz ze Stargadu, 3 miejsce – Zachacz Andrzej z Węgorzyna. Wśród pań: 1 miejsce – Szostowicz Monika ze Stargardu, Gajtkowska Jolanta ze Szczecina, 3 miejsce – Howis Małgorzata ze Stargardu.Wśród najlepszych zawodników z Nowogardu znaleźli się: Krause Robert (9 miejsce), Ledzion Artur (10 miejsce), Krause Jakub (13 miejsce), Fecak Jacek (30 miejsce), Szkołuda Zbigniew (37 miejsce), Ziółkowski Marek (41 miejsce), Pietruszewski Janusz (44 miejsce), Ciechanowski Radosław (51 miejsce), Krugły Paweł (60 miejsce), Jaszcz Jakub (82 miejsce). Wśród pań z Nowogardu 6 miejsce zajęła Urtnowska Anna oraz Mikołajczyk Marlena (13 miejsce).

W wyścigu „Mega – inny” 1 miejsce zajął Kurlapski Mariusz ze Świdwina, 2 miejsce – Zając Remigiusz ze Świnoujścia, 3 miejsce – Cichocki Paweł ze Szczecina. Wśród mieszkańców Nowogardu: 5 miejsce – Burewicz Tadeusz, 9 miejsce – Wierzchoń Aleksy, 13 miejsce – Fecak Grzegorz. Wśród pań w tej kategorii zwyciężyła Zadworna Urszula z Gryfic.

W kategorii „Mega – Szosowy” 1 miejsce wywalczył Harbacewicz Franciszek z Goleniowa, 2 miejsce – Bętlewski Henryk ze Słupska, 3 miejsce – Przybyłek Grzegorz z Gryfic. Wśród pań: 1 miejsce zajęła Załoga – Sikorska Agnieszka ze Śwnoujścia, 2 miejsce – Walkowiak Agata ze Szczecina i 3 miejsce, mieszkanka Nowogardu (jedyna reprezentująca miasto gospodarzy) Kubicka Małgorzata.

(bs, fot.: bs/nws)