2018/06/12_Bal_kl_III_w_Gm2
8 czerwca br., o godz. 17.00, w Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie rozpoczął się bal gimnazjalny klas III. Uczniowie klas trzecich świętowali w ten sposób zakończenie swojej przygody z gimnazjum.

Galę, zgodnie z tradycją szkoły, rozpoczęła prezentacja klas trzecich przy rytmach piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Leszek Becela.

Po nim, do zebranych przemówił burmistrz Robert Czapla, który życzył uczniom udanego balu, połamania piór na egzaminach oraz jak najlepszych wyborów życiowych, jeżeli chodzi o wybór szkoły. Przyznał też, że miał nie przychodzić, bo na zaproszeniu było napisane bal, a z tańca to miałem 3-, ale usłyszałem, że nie będę musiał tańczyć, dlatego przyszedłem.

W imieniu rodziców głos zabrał zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski, który podziękował nauczycielom i dyrekcji szkoły za pracę oraz wszystkim rodzicom za pomoc przy organizacji tego balu.

Po chwili rozpoczął się „spektakl”, oparty na obserwacji swoich nauczycieli. Śmiechu było sporo, bo uczniowie okazali się bardzo dobrymi obserwatorami życia szkolnego. Pomimo widocznego stresu, część artystyczna zachwyciła publiczność, która licznie dopisała.

Po części oficjalnej, przygotowanej dla rodziców i zaproszonych gości, uczniowie do północy bawili się na dyskotece.

Wszystkim trzecioklasistom nowogardzkich szkół gimnazjalnych życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie końcowym, udanych wakacji oraz dostania się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. (ps)