images/2018/06/08_Warynskiego/
W piątek, 8 czerwca br. burmistrz Robert Czapla wraz z zastępcą kierownika Wydziału Inwestycji i Remontów UM Ritą Mazurczak, spotkali się z mieszkańcami na osiedlu Waryńskiego. Spotkanie, w którym udział wzięły również radne Rady Miejskiej: Anna Wiąz i Jolanta Bednarek, miało na celu oficjalny odbiór wybudowanego kilka miesięcy wcześniej, przez firmę BEN-BRUK ze Stargardu, ciągu pieszo - jezdnego od bloku nr 19 do bloku mieszkalnego nr 21. 

– Na początku maja br. wymieniliśmy lampę oświetleniową, całość inwestycji na osiedlu Waryńskiego chcieliśmy więc odebrać po dokonaniu wszystkich zmian – mówi Rita Mazurczak z UM. 

Drogę (długość 90 m i szerokości 5,50 m) wykonano z kostki betonowej. Zakres prac obejmował też usunięcie kolizji z siecią elektryczną, usunięcie drzew wraz z nasadzeniami kompensacyjnymi oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Koszt robót budowlanych tego etapu wyniósł 197.282,27 zł. 

Część z fragmentów ulicy, m.in. wjazd na osiedle będzie modernizowany po przejęciu przez Gminę od aktualnego właściciela. 

Na osiedlu Waryńskiego, istnieje szereg wspólnot mieszkaniowych. Spójne rozwiązanie projektowe dla całego osiedla, wymaga zgody mieszkańców poszczególnych wspólnot. Obecni podczas spotkania mieszkańcy wyrazili zadowolenie z nowego odcinka pieszo – jezdni, choć pojawiły się także prośby o wybudowanie fragmentu chodnika, jaki w aktualnie zrealizowanym projekcie ciągu, nie występuje. 

- Na budowę chodnika musimy uzyskać między innymi pozwolenie od projektanta – powiedziała Rita Mazurczak, przyznając jednocześnie, iż skoro mieszkańcy widzą potrzebę wybudowania fragmentu chodnika, urząd w miarę możliwości postara się im w tym pomóc. Niemniej, wymogi projektowe muszą być spełnione a spotkania celem dyskusji nad projektem budowy ciągu pieszo – jezdnego na os. Waryńskiego, były organizowane parokrotnie. (bs. fot. bs/nws)